چطور میشه از اینترنت بهتر بهره برد؟

امروزه با وجود گوشی های هوشمند، تقریبا اکثر مردم از اینترنت استفاده میکنن. معمولا از زمانی که پای اینترنت صرف میشه، به خوبی استفاده نمیشه. فضای مجازی دریایی از تمام مطالب به روز هست که میشه ازش بهره برد.
چطوری میشه از چنین دریایی بهتر بهره برد؟

این معیار درست بودن استفاده چیه و کی قراره تعیینش کنه؟

1 پسندیده

معیار اندازه گیریها، شاخص هایی است که برآمده از اهداف بلندمدت و کوتاه مدت فرد در زندگی نشات می گیرد و از فردی به فرد دیگر و جمع ها و گروهها متفاوت است؟ بنظر می رسه هدف از دغدغه این دوست عزیز بالا بردن اثربخشی در زندگی است و اینکه بدون تفکر و مقصد نباید زندگی کرد ؟ آیا ما اندیشیده ایم که ما چه مقدار از عمری که پای اینترنت می گذاریم ثمربخش است؟

1 پسندیده

من ردپائی از اصولگرائی توی این سئوال میبینم. اگر که بخوایم ساده بگیم به نظر من هر نوع استفاده ای که به حریم شخصی افراد دیگه اسیب نزنه مجازه. من ممکنه به دریافت اطلاعات مفید بگم استفاده مفید یا یه نفر دیگه به نحوی از اینترنت برای لذت بردن استفاده کنه و بگه استفاده مفید. همین سئوال رو میشه در مورد بقیه زمانهای زندگی هم پرسید. یه نفر معتقده تا جائی که ممکنه باید کتاب خوند و این معنای زندگیه، یکی هم ممکنه اعتقاد داشته باشه زندگی یعنی حداکثر لذت ممکن به هر نحوی.

2 پسندیده

دقیقا منظورم همینه، تطابق فعالیت با هدف هر فرد، که این از فردی به فرد دیگه و از گروهی به گروه دیگه متفاوته، اما خیلی از انسانهای باهوش سعی می کنند در انجام هر کاری دو یا بیشتر منظور برداشت کنند :slight_smile:

1 پسندیده

من فکر کنم شما منظورتون اینه که ما از مطالب اینترنت یاد بگیریم. ولی نکته جالب به نظرم اینه که گذاری اتفاق افتاده که باید درک بشه: امروزه اینترنت دیگه به اون صورت جائی برای یادگیری نیست بلکه به مغز جامعه بدل شده. ادما کم کم یاد گرفتن که لازم نیست همچیز رو یاد بگیرن. خیلی وقتها دیگه شما اگه سئوالی داشتید میرید و سرچ میکنید. به همین خاطر اکثر ادما به جنبه ی ارتباطی اینترنت و لذت بردن به اون کار دارن ولی خیلی وقتا هم اگه لازم بود چیزی رو بدونن ازش استفاده میکنن. این فرایند خطرات خودش رو داره. بدون اینترنت ما از نسلهای گذشته احمقتر به نظر میایم. ولی از جنبه هائی هم کیفیت زندگی رو افزایش داده.

1 پسندیده

مثلا چطوری کیفیت را افزایش داده؟

به نظرم هر چیزی که ساخته دست بشر باشه و هر فردی بعد از استفاده از اون جوری بهش وابسته بشه که در صورت نبود اون وسیله، دچار اختلال یا نابودی بشه، زیاد خوشایند نباشه. بهتر هست یه مرزی برای خودمون بذاریم.

روند طبیعی و عادی زندگی نباید دچار اختلال بشه. یه مقداری از ساعات روزانه مون رو دور از اینترنت بگذرونیم. برنامه ریزی داشته باشه استفاده مون و هدف داشته باشیم. برای کلیه آدم ها نیاز هست که کمی شبیه غرنشینا زندگی کنن، حس می کنم کمی باید روند زندگی ماشینی کند یا کنترل بشه.

2 پسندیده