چطور میشه در مقابل تعریف و تمجید مقاومت کرد؟

در مجامع و مکان های مختلف عمومی و خصوصی دیدیم یا برامون پیش اومده که به راست و دروغ از کسی تعریف و تمجید زیادی میشه و در اکثر مواقع فرد با یک اعتماد به نفس شاید کمی هم کاذب جمع رو ترک میکنه.
و یا ادم هایی که برای انجام کارهاشون نیاز به تایید دیگران دارند و به تنهایی به خودشون اعتماد لازم رو ندارند.
حالا این وسط آدمی رو میشناسین که تعریف و تمجید دیگران روش تاثیری نداشته باشه؟
چگونه به این حد از خودباوری رسیده؟

11 پسندیده

به نظر من تعریف و تمجید از همه آدمها روی رفتارشان تاثیر دارد، اما ممکن است تاثیراتی متفاوت داشته باشد. شاید به دوران رشد ارتباطی مستقیم داشته و ظاهرآ متولدین ماه های مختلف هم، گاها تاثیر کمتری (ديماه)و برخی تاثیر بیشتری (مرداد) دارد.

5 پسندیده

آدمی که دریایی از آگاهی از خویشتن بشه و توانایی ها و نقاط ضعف خودش بشناسه و بطور مدام خودشو ارتقا بده نه از تعریف کردن تغییر رویه و رفتار میده و نه از انتقاد نادرست ناراحت و نگران میشه

9 پسندیده

منظورتون طالع بینی هایی هست که بر اساس ماه های تولد صورت میگیره؟
فکر نمیکنین یه چیز کلی باشن و نشه به همه ی دی ماهی ها و یا مرداد ماهی ها نسبت داد؟

2 پسندیده

عرض کردم، گاهی ممکنه. البته این موضوع را به استناد صحبتهای آقای دکتر مجد تیموری (روانپزشک) عنوان کردم. من مرداد ماهی هستم و وقتی که این موضوع را در آسترولوژی تروپیکال با خانم راشل شنیدم، گفتم که اصلاً در مورد من صدق نمی کنه! و خیلی روی رفتار های نشان ها" مخصوصاً مرداد ماهی ها توجه کردم. ظاهراً تاثیر دارد. یا اینکه دی ماهی ها پشتکار بیشتری نسبت به بقیه دارند. احتمالاً افراد دیماهی در پادپُرس بیشتر از نشان های دیگر حضور دارند،

2 پسندیده

نظریه بدی نیست
چطوره از @lolmol بخوایم یه نظر سنجی راه بندازه تا بفهمیم بیش ترین افراد پادپرسی مال کدوم ماه اند و کدوم ماه تاج پادشاهی رو سرش می زاره! :star_struck:

2 پسندیده

خیلی خوب است و بهتره بگویم ضرری نخواهد داشت. من شخصا به طالع بینی دید منطقی ندارم، هوروسکوپ فارسی با راشل هم به خاطر اینکه از تفسیر تاریخچه اتفاقات مهم و ارتباط آن ها با آسترونومی و وضعیت سیارات در زمان رخداد وقایع مهم ارتباط معنی داری را نشان میدهد برایم جالب بود.ضمنا اگر ساعت و دقیقه روز تولدتان را همراه با محل تولد واقعی تان را دارید، میتوانید از سایت ایشان چارت تولدتان را در بیاورید و با حال خود تطبیق دهید.

1 پسندیده

حالا چطور میشه این کارو کرد؟
چطوری خودمون رو به درستی بشناسیم و نقاط ضعف و قوتمون رو پیدا کنیم؟

من که پایم
کی @lolmol افتخار میدن و این نظر سنجی رو برگزار می کنن؟
نکنه باید با چوب و چماق بریم در خونشون مجبورشون کنیم؟ :roll_eyes::face_with_raised_eyebrow::grin:

4 پسندیده

به نظرتون کدوم حالت درسته؟ :thinking:

• خودشون بلد نیستن نظرسنجی بسازن :face_with_raised_eyebrow:
  • چوب زدنِ یه لاله ساده تر از ساختن نظرسنجی هست :running_woman:
  • دلشون نمیخواد واقعا نظرسنجی بسازن، میخوان با لاله حرفی زده باشن :smirk:
  • از همین الان دارن توجه افراد رو به نظرسنجی اینده شون جلب میکنن :star_struck:
  • مورد دیگه

0 رأی‌دهنده‌

1 پسندیده

حالا چرا انقدر خشونت؟؟
من پشیمون شدم لاله رو پیشنهاد دادم
راضی به کتک خوردنش که نبودم! :grimacing::expressionless:

چه نیازی می‌بینین در برابر تعریف و تمجید دیگران مقاومت کنین؟

گاهی کمی اعتماد به نفس الکی چه ایرادی داره؟ (چنین احساسی که از تعریف دیگران میاد معمولا دوام چندانی نداره، مخصوصا اگه فرد به باور درونی نرسیده باشه).

پ.ن. پاسخ در خود سوال نوشته شده، خودباوری باعث میشه به تعریف و تمجید دیگران بهای خاصی ندیم. و چنین خودباوری و شناختی از خود برمیگرده به تجربه‌های مختلف مون در زندگی.

2 پسندیده

میگن عقرب ها از خاکستر طلا درست میکنن. برای همین از شما خواهش کردند.

2 پسندیده

اره همینه
خیلی جمله قشنگی بود
البته که ارزش لاله خیلی بیش تر از عقرب و این چیزاست :smiling_face_with_three_hearts::orange_heart:

2 پسندیده

خب خیلی خوبه که دارین موضوعِ سوال رو در قالب یه تست عملی به مخاطب آموزش میدین :muscle: . من هم با توانایی عقرب موافقم و مطمئنم که به کمک هم نظرسنجی خیلی جذابی آماده می‌کنین. مخصوصا که از همین الان شروع کردین به جلب نظرها و کنجکاوی‌ها درباره ش :v: .

راستی @aseman_arman چالشی دشوار و البته خیلی جذاب برای من رو انتخاب کردی، برای اینکه بتونی من رو چوب بزنی لازمه دونده ی قهاری باشی :grin:

3 پسندیده

می کنین !!!
یعنی شما نیستین؟
نمیشه آماده بکنیم

من که خودم رفتم دست به کار بشم
به امید حمایت های شما

2 پسندیده

من غلط بکنم شما رو بزنم :cold_sweat:

مرسییی

3 پسندیده

به نظر من فقط کافیه به کاری که میکنی ایمان داشته باشی و تمام توانت رو برای اون کار بزاری مهم نیست دیگران چی میگن اگه میخوایش پس بگیریش در مقابل هر حرف منفی یا مثبت فقط لبخند جوابگو به همران یه تشکر
همین باعث میشه دیگه طرف مقابل با تو بحث نکنه و بهت ایمان بیاره و این روی خود تو هم تاثیر میزاره

2 پسندیده

شاید این تمجیدها ذهن رو شرطی کنه
و مثلا من که راه درستی در یک کار رو طی میکنم با تمجید کم کم تبدیل به یک آدمی شم که نیروی محرکه درونیش از بیرون باید تولید شه و در این صورت گاهی با نقاب تمجیدهای اشتباه یا زیاد به یک آدم خودشیفته و متکبر و خودرأی تبدیل شم .