چه اتفاقی بیفته به نظر شما تکنولوژی پیشرفت کرده؟

با اینکه تکنولوژی داره روز به روز پیشرفت می کنه و هر روز از گوشه و کنار دنیا می شنویم که یه چیز کاربردی و باحال اختراع شده هنوزم تو زندگیمون کلی کم و کسری هست که گاهی میگیم اگه مثلا فلان دستگاه یا وسیله بود خیلی خوب می شد. حالا به نظر شما چه اتفاقی بیفته خیلی حال می کنین و به نظرتون پیشرفت علم خیلی کمک کننده وهیجان انگیز بوده؟ مثلا خود من اختراع وسایل حمل و نقل شخصی پرنده به نظرم پیشرفت خوبیه!

6 پسندیده

فکر میکنم چرخه پیشرفت و ایجاد نیاز یه چرخه بینهایته. منظورم اینه هر پیشرفتی در کنار ارزشی که بوجود میاره، یه نیازی رو هم درآینده ایجاد میکنه.

به شخصه خیلی علاقه دارم راهی برای دسترسی به انتهای هستی داشته باشم. در واقع خیلی دوست دارم مرزهای اکتشاف در فضا هرچه زودتر به جاهای باریک :crazy_face: برسه و این برام خیلی هیجان انگیزه!

1 پسندیده

برای من این که بتونیم در ابعاد مختلف سفر کنیم فوق العاده جالبه. درک بعد های چهارم و پنجم بهم حس کره رو در دنیای پختسان میده. این که بشه دنیای الان رو از یک بعد بالاتر ببینم و دیگه زمان اثری روی من نداشته باشه هیجان انگیزه.

2 پسندیده

این رو قبول ندارم که علم داره روز به روز پیشرفت میکنه. در واقع پیشرفتهای اساسی خیلی کم اتفاق میوفته و بقیه بیشتر تکرار با تغییر ناچیزی هست که به اسم علم تبلیغ میشه. این قسمت تبلیغی هست که این دوگانگی رو به وجود آورده، یعنی تصور بر اینه که هر روز داریم پیشرفت میکنیم ولی انگار هیچ چیزی حل نمیشه.
نکته بعدی اینه که در علم، خیلی کم (به طور نسبی) پیدا میشن کسانی که دنبال حل مسئله ی موجود باشن و برای اون راه حل به دست بیارن. سیستم علمی بیشتر برعکس هست، یعنی فرد عموما در کاری تخصص داره و بعد میره ببینه که چه چیزهائی رو میتونه حل کنه.

این دو مسیر در طولانی مدت باعث میشه که جامعه علمی صرفا کسانی باشن که یک سری تخصصهای تکراری رو دارن و مسئله های شبیه به هم رو حل میکنن ولی با تبلیغ کاذب، اونا رو جدید جلوه میدن. در بسیاری از موارد هم ورود روشهای نوین رو سخت میکنن (به دلیل حفظ بازار کاری روشهای قدیمی). توی تکنولوژی این قسمت بهتر هست و از روشهای نوین استقبال میشه، هرچند خیلی کم اتفاق میوفتن.

من وقتی میگم علم پیشرفت کرده که راه حل نوینی برای مسئله ی حل نشده موجود به دست بیاد!

یکی از مسائلی که الان ذهنم رو مشغول کرده، “نیم فاصله” توی پادپرس هستش :thinking: کسی میتونه یه قدم علم رو در پادپرس جلو ببره؟:grin:

4 پسندیده

با توجه به توضیحاتی که دادید، پیشرفتی که مد نظرتونه پیشرفت تکنولوژی هست نه علم. این لینک در مورد تفاوتشون توضیحاتی داده.

در مورد سوالتون باید بگم، دلم میخواد پیشرفتی بوجود بیاد که از ظرفیت کامل مغزمون استفاده کنیم. در این صورت هوش فوق العاده، حسای جدید، توانایی های بالای بدنی ، سرعت و دقت، چالش های فوق حرفه ای و کلی قابلیت که الان تصورش رو هم نمیتونم داشته باشم به دست میاریم. :star_struck:
شاید یه چیزی شبیه فیلم Lucy آقای لوک بسون

1 پسندیده

من خودم ماشین زمان همیشه برام هیجان انگیز بوده:heart_eyes: و نامرئی شدنم وقعا جذابه. اگه بخوام یه خورده غیر هیجانی هم بگم حداقل یه اختراعی ارائه بشه چشامونو ببندیم یه ثانیه بعد در مقصد مورد نظر باشیم :grin:

4 پسندیده

به نظرم همین الآن هم تکنولوژی پیش‌رفت کرده :slight_smile: امّا نهایت پیش‌رفت رو در تهیۀ لوازم زندگیِ جاودانِ انسان به کمک تکنولوژی متصورم.

1 پسندیده
  1. بنظرم ارتباط برقرار کردن با موجودات فضایی میتونه پیشرفت زیادی توی علم و تکنولوژی داشته باشه

2. سفرهای بین کهکشانی میتونه جهش بزرگی ایجاد کنه که لازمش رسیدن به سرعت نور بدون تبدیل شدن به انرژیه که البته استفاده از کرم چاله راه حل خوبیه براش.

4 پسندیده

بهره برداری از کامپیوتر های کوانتومی و رایانش نوین میتونه همه چیزو عوض کنه.