چه جوری میشه یه رایگان سوار هیچهایکر شد؟

رایگان سواری یا هیچ‌هایک یه جور مسافرت کردن رایگانه

خب برای بیشتر دونستن در موردش اینو ببینید :slight_smile:

اما چه جوری میشه این کار رو شروع کرد؟ @pd.in منتظر راهنمایی‌های گران‌بها از تو هستم.

4 پسندیده

تا حالا رایگان سواری بین شهری نداشتم، ولی یک گروه میشناسم که راهنمایی های خوبی در باره ی سفرهای ارزان در سایتشون گذاشتن. سه-چهار دختر هستن که اکثر اوقات در سفر هستن و تجربه های سفرشون رو به صورت بلاگ طور مستند میکنن:

و ایشون که دانشجوی باستان شناسی هستن و خیلی پیش از این به چنین سفرهایی رو آورده بودن:

http://www.shadiganji.ir/

7 پسندیده

تجربه‌ی من میگه اگه فکر کنن ایرانی نیستی احتمال اینکه برات نگه دارن بیشتره. اصلن حس بدی به این قضیه ندارم. شاید برای اینه که اعتماد دارن که توریست خارجی بلایی سرشون نخواهد آورد. یا دنبال یادگیری هستن، یادگیری فرهنگی یا زبان یا چیزای دیگه.
اگه مقصدت رو روی یه تیکه مقوا بنویسی بهتره، مخصوصن جاهایی که چندتا مسیر در ادامه وجود داره. لزومن تمام راه رو نمیشه با یه نفر بری، اگه مقصدت آ بود و کسی نگه داشت گفت من تا ب میرم، میای؟ قبول کنی بهتره.
هیچوقت موقع‌ی هیچهایک وسایل با ارزش همراه نداشته باش، گوشی ِ خیلی گرون، طلا، پول ِ زیاد، و بقیه. و سعی کن یجوری به کسی که از روی لطفش سوارت کرده اینو نشون بدی که چیز گرونی همراه نداری.
باید ببینی کسی که سوارت کرده چطوریه، ولی معمولن دوست دارن باهات صحبت کنن. ازشون سوال کن، درباره‌ی محل زندگی‌شون، خانواده‌شون، کارش، درباره دیدنی‌های منطقه، گاهی هم مشکلاتی که دارن. اگه ویژگی ِ خوبی هم تو منطقه دیدی بذار بدونن. تو هم از تفاوت‌های محل زندگیت براشون بگو و ازشون دعوت کن به شهرت سفر کنن.
ما معمولن از قبل می‌دونیم قراره هیچهایک کنیم و با خودمون میوه، یا آجیل یا شکلات و این چیزا برمی‌داریم که با هم‌مسیرهامون تو راه بخوریم. می‌تونین موقع‌ی خداحافظی با هم عکس بگیرین! خیلیا اطلاعات تماس رد و بدل می‌کنن باهات، کم پیش میاد بعدش باهات تماس بگیرن.

7 پسندیده