چه خصوصیاتی برای موفق بودن لازمه؟

آدمای موفق و کسانی که در انتهای زندگی حس بهتری دارن: در جوانی چه ویژگی هایی رو در خود تقویت کردن و چه خصایصی رو درون خودشون کشتن؟

ترجیح میدم از تجربه ها و مشاهدات خودتون بشنوم تا از پست های بلاگی موجود در وب.

خصوصیات افراد موفق

8 پسندیده

اگه موفقیت یه سوپ باشه؛ به نظر من افراد موفق دَرِش کمی سماجت, مقداری شجاعت, تا حدی مثبت‌اندیشی, و به میزان زیاد خود‌کنترلی داخلش ریختن. (بعلاوه چیزای دیگه)
در کل برای موفق شدن باید هوش هیجانی بسیار بالایی داشت.

6 پسندیده

از تجربیات دیگران استفاده کردن،وقت رو ارزشمند دونستن،با فکرهای مثبت و اندیشه روشن جلو رفتن…خیلی چیزای هست که شاید من اطلاع نداشته باشم :laughing:

5 پسندیده

چرا حتما آدم باید در سن بالا موفق باشه؟ نمیشه در جوونی موفق بود؟ یا در کودکی؟

به نظرم اول باید این موضوع رو برای خودتون روشن کنید که چرا الان موفق نیستم؟ یا چرا نمیخوام موفق باشم؟
:thinking:

موفقیت تعاریف زیادی داره.
به نظر من شامل مسائل مالی، روابط اجتماعی و خانوادگی، روحیه و ذهن سالم میشه.

برای رسیدن به این اهداف باید مسیریابی کرد. برنامه ریزی کرد و تلاش کرد. زمانی که شما در عمق تلاش کردن باشید مطمئناً دارید از زندگیتون لذت میبرید چون به هدفتون نزدیک میشید. همین لذت بردن و نزدیک شدن به هدف موفقیته. موفقیت حس ۱ روز ۲ روز نیست. حس یک مسیر و یک راهه

3 پسندیده

به نظر من در قدم اول انسانی که موفق است از آگاهی عقلانی برخوردار است دوم استعداد، پشت کار، صبر و بردباری و در سلوک راه موفقیت هرگز خسته نمیشود.

4 پسندیده

این تیکه عالی و طلایی بود به نظرم. همین چیزی که گفتی به نظرم خیلی تلاش و پختگی میخواد تا آدم متوجهش بشه. اون زمان که این پست رو نوشتم از منظر دیگه ای می دیدم. الان به دیدی که شما می گی نزدیکتر شدم.

پس یکی از ویژگی هایی که باید داشته باشیم: لذت از مسیری که دنبال می کنیم هست.

شاید بهتر بود می نوشتم : چطور از این دنیا راضی و خندان بریم؟

این هم خیلی مهمه.

نتیجه خودکنترلی در رسیدن به موفقیت و به قول معروف در “حرکت در مسیر” چه کمکی می کنه؟ تو چه جنبه هایی؟ دستاوردش چی هست برای فرد؟ @Erfan

4 پسندیده

خودکنترلی به نظر من عمدتا برمی‌گرده به غلبه بر وسوسه‌ها و حواشی. و حواشی هم هر اون‌چیزیه که از مسیر اصلی دورمون می‌کنه.
مثلا شما استار‌تاپ خودت رو ساختی و در حال حاضر سودآوری نداره. در همین حال یه پیشنهاد شغلی با درآمد نسبتا خوب داری که هزینه‌ی داشتنش, قید اون استارتاپ رو زدنه.
یا چیزای خیلی ساده‌تر مثل کمی زودتر بیدار شدن و غیره.

همه‌ی افراد موفق از روی اختیار یا از سرِ اجبار, خودکنترلیِ بسیار بالایی داشتن و دقیقا هم به خاطر همین بوده که مسیر رو تا انتها رفتن.

2 پسندیده