چه راه پیشگیری یا درمانی برای موخوره سراغ دارین؟

موخوره یکی از آسیبهای رایج به ویژه در موهای بلنده. اگر که به موقع رسیدگی نشه، روی رشد، زیبایی و سلامت موها اثرات مخربی داره.

تکنیکهای رایج برای جلوگیری و رفع موخوره چیه؟

آیا دستگاهی که در آرایشگاه ها برای از بین بردن موخوره استفاده میشه، واقعا کارایی داره؟

جلوگیری و رفع موخوره

5 پسندیده

روغن نارگیل خیلی تاثیر داره هم موها گره نمیخورن هم لطافت دارن و استحکامشون بیشتر میشه.
نوک گیری مو هم تا جایی که میدونم راه برطرف کردنش هست. وقتی که کمه باید موها اصلاح بشه وگرنه وجودش باعث زیاد شدنش میشه و موهای بیشتری آسیب میبینن.
نمناک بودن نوک موها به مدت طولانی باعث تشدیدش میشه :thinking:

6 پسندیده

موها بنظرم از ریشه باید تقویت بشن.

این پیشنهادهایی که من میدم نمیدونم موثر باشه ولی به موها خیلی کمک میکنه که رشد بهتر و کمتر تضعیف بشن.

حنا موردی هستش که اگر هر بار که میخواهید به موهاتون بزنید یه داروی گیاهی با اون مخلوط کنید خیلی خوب میشه. مثلا یه بار پودر قهوه با حنا یه بار پودر بابونه با حنا یه بار چای پودر شده ولی مورد اول یعنی حنا با قهوه پودر شده خیلییییی خوبه …شب تا صبح بزارید کله تون حنا روش باشه و صبح بشورید…بعد با روغن نارگیل چرب کنید…خیلی خوب میشه…اگر با مورد حنا مشکل ندارید این توصیه من هست که ماهی یکبار انجام بدید.
هر چندوقت یکبار هم موها اصلاح بشه بد نیست اما نه کوتاهی زیاد

5 پسندیده

من مدتی امتحان کردم ولی باز مشکل باقی بود. دیگران هم روغن‌ زیتون توصیه می‌کنند؛ در حد کم استفاده کردم، اما در کل چرب کردن مو بعد از حمام زیاد برام خوشایند نیست.

تازه بعضی وقتا موها از وسط هم میشکنه یا دو شاخه میشه، اونموقع خیلی حیفه، درسته مدل عوض میشه ولی گاهی موهای یکدست رو دوست داری!

برای این دو مورد دلیل دارید؟

به نظرم میزان موخوره به حالت موها هم بستگی داره. انگا موهای حالت‌دار بیشتر در معرض خطر هستند، چون بیشتر به هم گره می‌خورند.
راستی گره خوردن زیاد موها ربطی به اعصاب داره؟ چون یک نفر که موهاش خیلی حالت‌دار هم نبود میگفت تازگی‌ها موهاش زیاد و به شدت گره می‌خورند؟! خب تجربه تنش در روابط هم داشت!

نازکی یا ضخامت مو هم اثر داره، موهای نازک آسیب پذیرترند. اما نازکی مو شاید یه جور ضعف باشه، اینطور نیست؟

من هم حسم اینه.
و درباره حنا زیاد شنیدم اما مرتب امتحان نکردم.
تغذیه ریشه مو از بیرون با عرقیات گیاهی هم شنیدم، اما نظرتون درباره مکمل‌های خوراکی چیه؟

یا استفاده از ماسک مو؟
ماسک‌هایی با برندهای مختلف در بازار هست که استفاده ازشون راحته، اما جایگزین طبیعیشون چی می‌تونه باشه؟

ماسک مویی هست امتحان کرده و راضی باشید؟ نوع طبیعی امتحان شده چی؟ مثلا یه بار از آب برنج شنیدم!

تازه میگن سشوار هم باعث شکنندگی مو میشه، احتمالا درست باشه.

متاسفانه من یک عادت بد هم دارم که اگه موهام باز باشه موقع تمرکز دستم زیاد لای موهام میره و این هم خودش تا حدی آسیب زاست، به خاطر همین و دردسرهای بلند کردن و رسیدگی به مو، خیلی کم موهام رو بلند میذاشتم.

اما مدتی برای دلم و چالش ترک اون عادت بد، خواستم موهام بلند باشه و تا حد خوبی هم موفق شدم، اما واقعا تا به یک حدی بلند میشه موخوره زیاد میزنه. رو این حساب برام مهمه بدونم اونایی که موهای بلند خوب دارند، چه می‌کنند.

نظرتون درباره مراجعه به پزشک پوست و مو چیه، شاید لازمه که پزشکا شامپوی مناسب و داروی خوراکی تقویتی و . . . بر اساس ساختار بدن تجویز کنن؟

1 پسندیده

وقتی نوک موها خیس باشه سنگین میشه و تیز تر رفتار میکنه
به جایی بخوره احتمال شکستگیش بیشتر میشه

چوب بامبو رو در نظر بگیرید که شکسته؛ اگر دقیق تر بشید میبینید که تا جاهای زیادی ترک خورده اما مشخص نیست

مو هم همینه
موخوره باعث چند تکه شدن مو میشه وقتی قیچی میزنید به مو جلوی رشد ترک ها و نفوذ هوا به میانه مو رو میتونید بگیرید

1 پسندیده

ببینید اینجا درباره خواص آب برنج و نحوه استفاده‌اش چیا نوشته!