چه روشی رو برای ارزیابی یادگیری دانش‌آموز مناسب می‌دونین؟

در حال حاضر ارزش‌یابی دانش‌آموزان در دوره‌های مختلف تحصیلی به چه سبکی اتفاق میفته؟

به عنوان یه معلم چطور دانش‌آموزانتان را در طول ترم و همین طور در پایان ترم می‌سنجید؟ ایا غیر از روش‌های رایج از روش دیگری هم برای ارزیابی عملکرد ایشون استفاده میکنین؟

به عنوان یه دانش‌آموز دوست داشتین در خلال ترم و در پایان ترم یادگیری‌ و عملکردتون چطور ارزیابی بشه؟

روش های ارزیابی کیفی

4 پسندیده

اگر من معلم بودم به اندازه توان و وسعم تعداد مشخصی از دانش آموزان را انتخاب میکردم از کسانی که به دانستن علاقه مند وبه عمل به دانسته ها متعهد بودن و کمکشان میکردم

واگر من دانش آموز بودم سعی میکردم از دانسته هایم استفاده کنم و برای هر چه که میدانم یه نمونه عملی ارائه بدمتا به این بیت حضرت نظامی در مخزن الاسرار جامه عمل بپوشانم/ می کوش به هر ورق که خوانی …که آن دانش را تمام دانی

3 پسندیده

سلام. من یک معلم هستم. کارآفرینی تدریس میکنم، در هنرستان کاردانش در تمام رشته ها از کامپیوتر گرفته تا معرق.

با تجربه ای که در مدت ۲۰ سال تدریسم داشته ام بهترین روش انتقال اطلاعات تشکیل تیم و انجام پروژه توسط افراد تیم در زمینه تدریس شده در کلاس هست. اما تشویق و ترغیب دانش آموزان به اجرای پروژه بسته به روحیه معلم روش تدریس و ویژیگی ها و توانایی های دانش آموزان متفاوت است.

اینجاست که بحث وجود یک معلم باهوش مطرح میشود. فردی که با درک متقابل افراد و توان سنجیدن قابلیتهای افراد بتواند راهکارهای متفاوت را برای هدایت و تشویق گروهها و حتی افراد حاضر در گروهها بیابد و در پیشبرد فعالیتها نقش ایفا کند.

در عین حال این ایفای نقش به صورتی باشد که استقلال تیم کمرنگ نشود.

4 پسندیده

چقدر از حضور یک معلم در پادپرس خوشحال می شوم. ممنون از حضورتان و انتقال تجربه های ارزشمندتان

هدایت افراد در اجرای پروژه توانمندی بالایی را می طلبد .من عموما در پروژه هایی که با کودکان پیش میبرم با مشکلاتی مثل نیاوردن ابزارهای لازم، عدم توانایی در ساخت، اختلافاتی که اعضای تیم با هم دارند، دعواها و …مواجه شدم. به همین خاطر در صحبت هایی که با برخی معلمان داشته ام کار فردی را بر تیمی ترجیح می دهند.
ای کاش از تجربه هایتان در هدایت پروژه ها در پادپرس بنویسید.

3 پسندیده

سلام.نظر لطف شماست.ببینید چون من در زمینه تدریس کودکان تجربه ای ندارم شاید نتوانم آنچه شما به دنبال آن هستید برایتان باز کنم.در حوزه کاری من دانش آموزان بین۱۶ تا۱۸ سال هستند ودراین سن در صورتی که دیده شوند تشویق شوند وبه حساب بیایند می توانند ارتباط عمیقی با معلم ایجاد کنند وسپس کار تیمی وانتظارات معلم می تواند آشکار شود.

در این تیم که توسط خو آنها اعضا انتخاب میشوند معمولا کارها تقسیم میشود البته حتما انتظار اختلاف نظر وحتی کارشکنی هم خواهد رفت!!! واینجاست که معلم ایفای نقش میکند.و…

5 پسندیده

این بازه سنی خیلی چالشهای زیادی دارن که برای بررسی و مطالعه آموزش میتونه مفید باشه. امیدوارم از تجربه‌هاتون درباره این رده سنی بیشتر در پادپرس بگید، بخصوص روحیات، واکنشها به آموزش، نگاه دانش‌آموزان به دنیای کنونی و افقی که در آینده خودشون و جامعه می‌بینن.

3 پسندیده