چه نوع رقیبی رو در بازیهای آنلاین یا آفلاین کامپیوتری (گیم) ترجیح میدید؟

امروزه اکثرمون تجربه بازیهای آنلاین یا آفلاین کامپیوتری (گیم) رو داشتیم، از بازیهای کارت و شطرنج گرفته تا بازیهای استراتژیک. توی این بازیها برحسب سه نوع رقیب میتونه انتخاب بشه،

• کامپیوتر با سطح مشخص
  • دوستی که می‌شناسید و تا حدی از نحوه و سطح بازی اون اطلاع دارید
  • در بازیهای آنلاین، میتونید حریفی کاملا ناشناخته انتخاب کنید و چالش جدیدی رو امتحان کنید

image

در حالت کلی به کدوم یکی از این نوع رقیبها تمایل دارید؟ بیشتر دنبال سرگرمی هستید یا برد و باخت اهمیت داره براتون؟

4 پسندیده

من بیشتر دنبال سرگرمی هستم
پس هر سه تا دسته رو بازی میکنم
ولی دسته اول، بازی با کامپیوتر با سطح دسترسی مشخص، برام در اولویت اول نیست
اما بین اون دوتا حالت دیگه خیلی به مود آدم بستگی داره، کل کل با یه رفیق قدیمی میتونه همون قدر سرگرم کننده باشه که بازی با یه حریف جدید.

2 پسندیده

بعضی بازی ها صرفا رقابتی نیست و نیازه که شما مرحله ای رو رد کنید یا فعالیتی رو انجام بدید. بازی super meat boy رو مثال میزنم یا بازی dont starve که شما در بازی تنها هستید و نقطه مقابل شما هسته بازی هست که داره فعالیت برنامه نویسی شده خودش رو انجام میده! پس رقابتی در کار نیست و فقط نیازه که شما آفلاین کارتون رو انجام بدید و لذت ببرید(البته این بازی هایی که مثال زدم واقعا سخت و اعصاب خورد کن هستند اگر دنبال چالش هستید امتحان کنید اما قول نمیدم حداقل برای super meat boy بهم فحش ندید! :sweat_smile:)
بازی رو برای یادگیری بازی میکنم و بیشتر بازی هایی رو دوست دارم که چالش های زیادی داشته باشن.
بهترین حالتش بازی ۲ یا چند نفره است به صورت تیمی نه رو در رو. اگر بخوام رودرروی بازیکنان دیگه بازی کنم بازی حتما تفنگی یا شمشیری! خواهد بود اما من بیشتر به دنبال بازی هایی با جنس خلاقیت بیشتر میگردم میتونم یه لیست طولانی هم ارائه کنم اگر هم سلیقه من باشید :sweat_smile:

3 پسندیده

سوال خوبیه
هر کدوم به نظرم خوبیای خودشو داره
اولویتم بازی با دوستان بصورت انلاین هست بعدش افراد ناشناس
بازی با کامپیوتر به یه چالش مشخصی کشیده میشی و میتونی بعد از مدتی مرحله رو پشت سر بذاری و یه سری کارهایی که یه فرد بلده رو کامپیوتر نمیتونه انجام بده
مثلا تو بازی فوتبال حریف انلاین من نقطه ضعفمو میشناسه و یا ممکنه تعویضهای غیر منتظره انجام بده یا سیستم بازیشو تغییر بده یا شاید بخاد که یکاری کنه که یه بازیکن من اخراج بشه و… که همین جذابش میکنه ولی کامپیوتر معمولا زود دستش خونده میشه

2 پسندیده

ارائه کن منتظریم😅 بازیهای در سبک فکری و مرحله ای که چالش برانگیز باشه برام جذابه

1 پسندیده

در درجه اول با کامپیوتر بازی میکنم!
با رقیب ناشناخته انلاین اصلا! ازینکه از کسی بخورم که نمیشناسمش اعصابم خرد میشه.!
و رقیب آشنا مثل بازی های دو نفره! گزینه ی خوبیه و بستگی به سطح شناختم داره. مثلا در هیچ بازی ای رقابتی با برادرم بازی نمیکنم چون از قبل شروعش میدونم میبازم!!! و خب این که نشد سرگرمی! اگر تواناییای رقیبم در حد خودم باشه، همراه با کری خوندن گزینه ی خوبیه. :grin:

4 پسندیده

چرا🤔 اتفاقا با سبک بازیهای افراد آشنا میشی

2 پسندیده

به نظرم گرایش جهانی به سمت بازی‌های آنلاین است و اینکه شما بتوانید با یک کاربر دیگه رقابت کنید و رفته رفته سبک بازی‌سازی کمپانی‌های معروف هم به این سمت میره که قابلیت بازی گروهی و آنلاین رو تقویت و بهبود ببخشند و حتی بازی‌هایی مثل بتلفیلد 1 تمام تمرکز اصلی خودش رو روی همین بخش آنلاین قرار میدهد و برای بازی آفلاین با هوش مصنوعی تنها مراحلی محدود و اندک و داستانی رو تعریف میکنه.

2 پسندیده

به ترتیب بهترین ها از نظر خودم
البته ممکنه بازی هایی باشن که بهتر باشن اما من بازی نکرده باشم.

سخت، خلاقانه:

Super meat boy
Dont starve
armadillo run
Isaac

اینا خیلی خاص بودن برام :thinking:

5 پسندیده

خب تحمل باختم پایینه اونم اگر حریفو نشناسم بدتر.
البته مطالعات روانشناختی نشون داده که بازی مداوم Angry Birds تحمل باختو در افراد بیشتر میکنه!

2 پسندیده

به نتیجه فکر کن نه باخت مثلا من بارها باختم تو بازی های حریف شانسی و آنلاین ولی به هدفم که رسیدن به یه امتیاز ، مرحله و جوایزه نگاه میکنم

2 پسندیده

شما این لیستی که من پیشنهاد کردمو بازی نکن :sweat_smile::joy:

2 پسندیده

من اونها رو سرچ زدم چندتا اومد
برای موبایل بود🤔
اگر لینک یکیشونو میذاشتی خوب میشد
آنلاین اگر باشه بهتره

1 پسندیده

همشونو لینک کردم به صفحات دانلودشون
به غیر از armadillo run که فقط ۲mb حجمشه و قدیمیه بقیشون چندین نسخه دارن که میتونید هرکدوم رو خواستید دانلود کنید

1 پسندیده

حیف شد برای کامپیوتره بازیهای جالبی هستن
ممنون از همراهیت

1 پسندیده

Dont starve برای کنسول ها هم هست :thinking:
Super meat boy هم فکر میکنم باشه

1 پسندیده

رقیب حرفه ای در حد تیم ملی.

2 پسندیده