چه کم و کسری‌هایی در پادپُرس میبینی؟

آهان ممنون. منظورم همین راهنمای ابزار بود بطور کلی.

2 پسندیده
  • یه‌توضیح مختصر متناسب با موضوع، برای جلب توجه پرسش‌گر و اعتبارِ پاسخ کنار نام کاربری می‌تونه مفید باشه، مشابه اون‌چه که Quora داره.
  • ویراستار اضافه کنید، من به‌شخصه وقتی می‌بینم آدم‌های تحصیل‌کرده و مؤثری علائم ویرایشی را رعایت نمی‌کنن حرص‌ام می‌گیره. این بد نیست.
2 پسندیده

ممنون. پلاگین را برررسی و اضافه می‌کنیم.

در کنارش و برای تکمیل کار پلاگین، نقش‌های ویراستاری برای افراد جامعه وجود دارد و ایشان مواردی که به چشمشان می‌خورد اصلاح می‌کنند.

هر پستی که حرصتان را در آورد، حتما از دکمه‌ی نقد :speech_balloon: در زیر پست کمک بگیرید و با انتخاب گزینه‌ی «ویرایش شود» ویراستارها را در جریان بذارید تا پست‌ها را ویرایش کنند.

معمولا چنین بسترهای جمعی، مثل کوارا یا استک اورفلو یا …، از خود جامعه برای اصلاح محتوایشان کمک می‌گیرند.

2 پسندیده

یه مشکلی با پادپرسِ گوشیم داشتم، مشکلمو اینجا مطرح کردم
«بهبود پادپرس به کمک نقطه نظر…»
بعد دیدم اینجام یه موضوعی باز شده، برای مطرح کردن این جور سوالات.

گاهی برای پیدا کردن جای مناسب برای نوشتتن موضوع مورد نظرم، با پادپرس مشکل دارم.

2 پسندیده

اگه میشه هر هفته یک فیلم و یک کتاب معرفی بشن و نظرات افراد رو در موردشون ببینیم. با هفته ای یک کتاب هم شروع کنین عالیه.

3 پسندیده

یکی از بزرگترین ایراد هاش اینه که نظر مخاطب رو باید اول تایید کنه و اون مطلبی که با به میلشونه رو نمایش بدن و این خودش نوعی سلیقه و اعمال قدرته .خوب کسی که می یاد اینجا دوست داره راحت حرفشو به دور از توهین بزنه و جلوی این موضوع رو گرفتن یعنی اینکه اگه دوست نداری برو جای دیگه…

2 پسندیده

این پیشنهاد جالبه، میشه از ایوون پادپرس #PP-Porch شروع کرد. فیلم یا کتاب پیشنهادیتون رو در قالب یه موضوع پیشنهاد بدین :grinning:

فکر نکنم چنین چیزی درست باشد. بحث‌های زیادی اینجا شکل گرفته و آدم‌های زیادی نظر داده‌اند. تنها محدوده‌ای که بهتر است واردش نشویم موضوعات جنجالی سیاسی و مذهبی است. چرا بهتر است وارد موضوعات سیاسی و مذهبی نشویم؟

من سال‌ها در سیاسی‌ترین دانشگاه ایران درس خوانده‌ام و خودم هم همیشه در زمینه سیاست فعال بوده‌ام اما راستش را بخواهید خروجی‌ای از آن سیستم ندیدم. بعد از این همه سال، به این نتیجه رسیدم که باید ابتدا مشکلات کوچک را حل کنیم و نمی‌توان بدون پرداختن به مشکلات کوچک، مشکلات بزرگ را حل کرد. مشکلات کوچک را می‌توان به دور از جنجال حل کرد اما مشکلات بزرگ را نه. بعد از آن دوران پر هیاهو به شهر کوچک زنجان رفتم و دیدم به دور از فضای جنجالی سیاست چه کارهای خوبی می‌توان انجام داد. برای اولین بار فضای علمی را در زنجان حس کردم فضایی که هرگز در دانشگاه تهران نیافتم.

چند دهه است فقط به مسئله‌های بزرگ پرداخته‌ایم. به نظرم اکنون زمان آن است که ابتدا مسئله‌های کوچکمان را حل کنیم. هم کم هزینه‌تر هستند و هم پربازده‌تر. راستش را بخواهید توان‌مان هم در حد همین مسئله‌های کوچک است.

4 پسندیده

خیلی خوبه که این نظرتون رو براحتی بیان کردید و برای نظری که اجازه ثبت بهش داده نشده احتمالا اگر از پادپرس بپرسید بهتون دلیلش رو خواهد گفت.
ولی منم دنبال فرصتی می گشتم که اینو بگم: واقعا این خیلی خوبه که در پادپرس بحث سیاسی و مذهبی ممنوعه. چون به دلیل ویژگی های جامعه مون, همیشه وقتی به این دو مورد می رسیم گفتگو قفل می شه و دیگه جلو نمی ره. با @Ali_Shakeri موافقم. گاهی باید از جنجال ها فرار کرد و در سکوت به ذهن ها اجازه داد که رشد کنند.

4 پسندیده

شما الان یه تازه وارد هستین، اون ور ماجرا رو در نظر بگیرین: وقتی تبدیل به یه کاربر موندگار شدین. دوست ندارین هر چیزی جلو چشمتون نیاد و موضوعات اول از لحاظ املا-انشا و بعد ارتباط محتوا و دسته‌بندی یه حداقلی درش رعایت شده باشه؟ و یا کاربرهایی که صرفا لاگین میکنن و محصول خودشون رو معرفی میکنن، پیامشون فیلتر شه؟

محدودیت نیاز به تایید برای اولین موضوعات و پاسخ ها، برای اینه که حدس میزنیم ممکنه گاهی کاربرهای اصلیمون در معرض محتوایی که حداقل ها درش رعایت نشدن، قرار بگیرن. و این محدودیت، بعد از اینکه افراد مطالعه کافی داشتن و در ضمن چند موضوع اولشان تایید شد (یعنی وقتی مطمئن بودیم با فضای پادپرس اشنایی کافی دارن)، برداشته میشه.

پ.ن. دیروز تسهیل‌گرهای پادپرس دسترسی به وب نداشتن، برای همین موضوعات و پاسخ‌ها با تاخیر تایید شد. بابت این تاخیر عذر میخوایم ازتون :sunflower: :slight_smile:

:+1: معمولا فضاهایی مثل پادپرس، بعد از رشد اولیه، بر اساس نیازهای جدید مخاطبا توسعه‌ پیدا میکنه.

در حال حاضر دو موضوع برای پوشش نیازهای فنی و همین طور کاستی‌های محتوا یا جامعه وجود داره و یه اتاق مخصوص موضوعاتی جدا ولی مربوط به پادپرس.

در عین حال که همیشه میشه موضوعی رو در جای نامناسبش چاپ کرد و با کمک پرچم :black_flag: به تسهیل گرا خبر داد که جاش رو درست کنن.

راه حل خوبیه مرسی سعی میکنم با هرودوتاش شروع کنم.

1 پسندیده

چرا از این صفحه نمیشه back زد؟

2 پسندیده

back خود فایرفاکس (بروسر) کار نمیکنه؟ نمیره به صفحه ی قبلی که بودین؟

1 پسندیده

آری. هم Firefox و IE رو امتحان کردم. back نمیره.

1 پسندیده

:+۱: ممنون که خبر دادی، بررسی میکنیم و امیدوارم زود درستش کنیم.

البته همیشه میتونین از طریق کلیک روی لوگو به صفحه‌ی اول برگردین. ولی صفحه‌ی قبل رو لازمه چک کنیم.

در نسخه موبایل پادپرس تاریخ یا زمان پاسخ هارو نمیتونم ببینم. حتی با انتخاب “نمایش برای کامپیوتر” هم نمودار زمان پاسخ ها دیده نمیشه.

1 پسندیده

ممنون که گفتین :+1: برطرف شد.

1 پسندیده

میشه اینجوری گفت که بیشتر از یک پنجم پاسخ های این مسئله رو شما نوشتید. با تلاش برای مشارکت دادن بقیه در بحث (تگ کردن افراد) هم میتونی به حل این مسئله کمک کنی.

2 پسندیده

کاش پادپرس یه جایی داشت که ادم می تونست احساستش رو به محتوای ادمها نشون بده .

مثلا من دلم می خواست که برای مریم یه ای ول بفرستم. ذوق زدگی نشون بدم اما فقط دکمه مفید است داریم که خیلی عصا قورت دادهست. اگه هم همون پایین نوشته مردم ابراز احساسات کنی اینجا شلخته و شلوغ میشه و خوشایند ادمهای ناشلخته نیست خیلی

یا یه جایی داشت که میشد موضوعاتی که شک داری مناسب پادپرس هستن یا نه رو به صورت خصوصی ارسال کنی و بعد که تایید گرفت پابلیش کنی. مثل همین یکی .

اومدم این موضوع رو تگ بزنم اما هیچ کدوم از تگها تن این موضوع نمیشه به نظرم . شاید یه تگ فیدبک به پادپرس هم بد نیاشه

4 پسندیده