چهارشنبه سوزی را چطور چهارشنبه سوری کنیم؟

اگر قرار باشه تو شهرتون یه برنامه واسه چهارشنبه سوری داشته باشین با یه مکان معلوم به نظرتون چه قسمت هایی می تونه داشته باشه؟ برنامه ای که هم توش تخلیه هیجان و شادی داشته باشیم و هم عمقی داشته باشه تا مردم با گذشته خودشون بیشتر آشنا بشن و طوری برنامه ریزی شده باشه که یه جشن عمومی باشه و سرو صدا و هیجان ها بیاد به یه مکان خاص و تو کوچه پس کوچه ها کسی اذیت نشه و متمدنانه تر بشه یه جورایی.

دنباله‌ی موضوع

3 پسندیده

چهار شنبه سوری هر سال مسخره تر از سال قبل میشه.

قبلتر یادم میاد که با چند تا از دوستام میرفتیم توی کوچه و با جعبه خالی بنفشه آتیش روشن می کردیم کمی ترقه بازی و برادر یکی از بچه ها هم ماشین رو می آورد بیرون و آهنگ می ذاشت. خیلی خوش میگذشت. نه خبری از پلنگ بازی بود، نه همسایه ها اذیت می شدن (چون همه دور هم توی کوچه بودیم) و نه خبری از مشروب خوری و بد مستی بود…

پارسال خواهرم خیلی دوست داشت بره بیرون منم همراهیش کردم ولی دم در خونمون واقعن ترسیدم. سالای بچگی من خلاف سنگین چهارشنبه سوری ما ترقه های بزرگ (کپسولی) بود که به تعداد کم داشتیم و وقتی می خواستیم بندازیمشون مینداختیم تو یه خرابه که به کسی آسیبی نرسه. ولی پارسال کسایی توی کوچمون بودن رو اصلن نمی شناختم و بطری مشروب بود که خالی می شد. از این وضع واقعن ناراحت بودم و حتی احساس نگرانی می کردم برای همین شاید نهایت 5 دقیقه توی کوچه بودیم.

به نظرم باید یه چیزی شبیه به شورای محل یا مدیر محل باشه توی هر کوچه و محلی که یه جایی که فضای مناسبی داره رو به این کار اختصاص بده. به علاوه نیروهای امنیتی توی محل ها باشن تا مشکلی پیش نیاد و حتا بعضی از خیابون ها رو که در محل دور دور هست ولی حالت مسکونی داره رو از ساعت خاصی به بعد ببندن و فقط اجازه عبور ساکنین اون محل رو بدن. آخرین باری که من قبل از پارسال رفتم چهارشنبه سوری یه همچین برنامه ای انجام شده بود توی منطقه ما. خیلی ها شاکی بودن از این جریان ولی نه ساکنین منطقه…

3 پسندیده