چگونه استفاده از موتورسیکلت الکتریکی را فراگیر کنیم؟

سلام دوستان. اولا خیلی خوشحال شدم که با استارت آپ پادپُرس آشنا شدم و هم اکنون در این محفل سوالم را طرح و تقدیم حضورتان می کنم.

(به دوستان دست اندرکار این استارت آپ تبریک عرض میکنم. آیا ما می توانیم سایت خصوصی پادپرس را برای حل مسائل مدنظرمان داشته باشیم و تعرفه ها چگونه است؟)

و اما دوستان حاضر در تالار پادپرس!
به نظر شما چه باید کرد تا بکارگیری موتورسیکلت برقی فراگیر شود؟ اصلا نیازی به فراگیر شدن آن وجود دارد یا اینکه باید برویم به سمت دوچرخه الکتریکی یا تمرکزمان را روی خودروی الکتریکی بگذاریم؟ خلاصه کلام اینکه خیلی خوشحال می شوم که از نظرات شما عزیزان بهره مند شوم.

12012016_GenZ1

علاقه مندم استارت آپی با همکاری دوستان در داخل و خارج کشور در زمینه موتورسیکلت برقی ایجاد و راه اندازی کنم. اگر دوست دارید در این زمینه هم یاری فکری نمایید. ارادتمند :blush:

3 پسندیده

ممنون از طرح سوالتون :+1:

درباره موضوع وسایل نقلیه الکتریکی پیشتر بحث‌هایی شده که من سه مورد رو که ممکنه بیشتر به درد موضوع بخورن اینجا مطرح میکنم:

موتور، دوچرخه و خودرو هر کدام مخاطب و بازار هدف خودش را دارد و البته صنعت تولید و یا واردات مربوط به خودش. در کل الان هر سه شون کمی زیرساخت لازم دارن، مثلا مراکز تست و شارژی برای خودروی برقی.

از دیدگاه نفع جمعی و توسعه پایدار بخوایم بهش نگاه کنیم، دوچرخه و دوچرخه برقی بهتر از موتور یا خودرو هستن و کلا بهتره استفاده از وسایلی مثل خودرو به حداقل برسه.

برای دوچرخه الکتریکی هم پیشتر دوستان درباره مشکلات سر راه دوچرخه سواری پیشتر دیدگاه ها و تجربه‌هاشون رو مطرح کردن که خوبه مطالعه کنین.

3 پسندیده

چند پرسش در ذهن من درباره موتورسیکلت برقی وجود دارد:

• در تهران موتور تنها یک وسیله نقلیه نیست بلکه یک وسیله برای کسب درآمد است. آیا موتورسیکلت برقی این نیاز را برآورده می‌کند؟
  • شهرهای ایران خیلی بزرگ و پر جمعیت هستند. بنابراین مسافت‌های درون شهر بسیار طولانی‌تر از شهرهای اروپایی هستند. آیا موتورسیکلت برقی برای شهرهای بزرگ ما مناسب است؟
  • موتورسیکلت در ذهن من به عنوان یک وسیله نقلیه خطرناک جا افتاده است. چه طور می‌توان این ذهنیت را تغییر داد؟
  • آیا باید مکان‌های مشخصی در سطح شهر برای شارژ سریع این وسیله نقلیه وجود داشته باشد؟ و در کل می‌توان پرسید آیا زیرساخت‌های مورد نیاز این وسیله نقلیه در شهرهای ما وجود دارد؟
4 پسندیده