کار تئاتر چه مهارتهایی را در انسان تقویت می‌کند؟

کار و بازیگری تئاتر چه مهارت‌هایی میتونه به آدم یاد بده؟

چه کسایی خوبه برن سراغ تئاتر؟ چه راه‌هایی برای وارد شدن به تئاتر میشناسید؟ سن و سال برای شروع تئاتر مهمه؟ تجربه‌ بازیگری تئاتر دارید؟

تئاتر و زندگی

4 پسندیده

دعوت میکنم از محمد عزیز که در این زمینه دانش قابل قبولی دارند و شاید بتونن برای این سوال پاسخ مناسبی درج کنند

@Art

با شما کاردارن

4 پسندیده

در کار و بازیگری تئاتر میشه مهارت های زیادی کسب کرد و آموزش تئاتر بحث گسترده ای داره.
اما میتونم چندتا از این مهارت هارو ذکر کنم(البته این نظر شخصی و تجربه کمی که تو این زمینه دارم):
در وهله اول میشه گفت تئاتر اعتماد به نفس مارو بالا میبره.
دقت و تمرکز ما افزایش پیدا میکنه(که این مسئله تو همه امور روزمره اهمیت داره و فقط نباید مختص به کار تئاتر باشه به نظرم هرکسی با هر شغلی باید تمرینات مربوط به تقویت تمرکز انجام بده)
قدرت بیان و پرورش بدن تقویت میشه.
خلاقیت و قوه ی تخیل رشد میکنه.
نوع ارتباط و درک ما نسبت به محیط پیرامون تغییر میکنه(بهتر میشه).
قدرت تحلیل و بررسی مسائل تقویت میشه.
و از همه مهم تر باعث ایجاد حس رهایی و بروز راحت احساسات و عواطف میشه و…

در رابطه با اینکه چه کسانی سراغ این حرفه میرن نظر خاصی ندارم چون علاقه و انگیزه (و پارامترهای شخصی) باعث میشه جذب تئاتر یا هر هنر دیگه ای بشیم.
اما میتونم تئاتر رو به افراد منزوی و درونگرا
و در کل افرادی که
بنا به هر دلیلی احساسات خود را براحتی بروز نمیدن پیشنهاد بدم.

حقیقتش نمیتونم بگم چه راه درستی برای ورود به این عرصه هستش،کلاس ها و دوره های زیادی در رابطه با این موضوع برگزار میشه.فقط پیشنهاد میکنم جایی رو انتخاب کنید که علاوه بر تقویت حس و بیان و بدن،
برای سواد و دانش هنرجوها نسبت به هنر اهمیت زیادی قائل باشند.(مسلما تطبیق درست این دو موضوع باعث میشه که بازیگر یا هنرمند خوبی بشیم)

خب طبیعتا اگه از سن کم تر شروع به فعالیت بشه بهتر
چون در سن پایین درک و یادگیری مطالب و تمرینات راحت تر و از طرفی تجربه های بیشتری کسب میشه،
اما این موضوع اصلا به سن و سال مربوط نمیشه (حداقل تا قبل از میانسالی)
چون بروز استعداد و خلاقیت افراد در بازیگری سن مشخصی نداره
و در افراد مختلف متفاوت جلوه میکنه.

نه متاسفانه تجربه بازیگری روی صحنه نداشتم
فقط مدتی تجربه تمرین تئاتر داشتم

5 پسندیده

ممنونم، اطلاعات خوبی بود، حالا چنتا سوال

این استعداد و آمادگی شامل چه چیزهایی میشه، در واقع به کی میگن تو استعداد نداری؟

میشه بیشتر از تمریناتون بگید؟ در واقع چکار می‌کردید؟