یه وعده غذا چقد ممکنه رب گوجه لازم داشته باشه؟

همیشه رب که میخریدم مقداریش میموند کپک میزد. البته میدونم که میشد فریزش کنم، ولی گاهی حوصله م نمیشد اون حجم رب رو از ظرف فلزیش خارج کنم و در یه ظرف متناسب بریزم و بذارم تو فریزر!

این رب های تیوپی رو از این نظر دوست دارم: انگار طراحش میدونسته چه حجمی رب معمولا برای یکی-دو وعده استفاده میشه. در ضمن استفاده ازش هم خیلی راحت‌تر از استفاده از قوطی‌های فلزی رب هست.

2 پسندیده

ایده جالبیه

#پرسش
اما یه سوال پیش میاد که چرا رب کپک میزنه کلا؟ چرا ربهای خونگی با این که نگه دارنده ندارند کمتر کپک می زنند یا وقتی گوجه های مرغوبی استفاده بشه اصلا کپک نمی زنند حتی.

یه تجربه : از یه نفر که توی کارخونه رب کار می کرد شنیدم که میگفت ما وقتی بازرس میاد سراغمون ربها رو پر جوش و کم نمک می کنیم و وقتی بازرسی در کار نباشه ، پر نمک و کم جوش. برای همین وقتی بازرسها بیان بار اون روز رو به بازار نمی بریم بین خودمون و فامیلها و اشناها پخش می کنیم !
#تجربه

2 پسندیده

یه بار برنامه اشپزی نگاه میکردم که توضیح میداد اگه رب رو با مقداری کم روغن تفت بدید و بعدش بریزید توی ظرف شیشه ای کپک نمیزنه. من تست کردم و کپک نزد برای مدت طولانی. ایا کپک زدن رب به جنس ظرف هم بستگی داره؟ ربهای داخل قوطیهای مقوایی هم ماندگاری بالایی دارن.

3 پسندیده