اگر با داشتن حیوان خانگی مشکلی ندارید، چه حیوانی رو انتخاب میکنید؟

کدام حیوان رو انتخاب می‌کنید؟ دلیل انتخابتون چیه؟

3 پسندیده

من اگه یه روزی تنها زندگی کنم یه حیوون خونگی میگیرم حتما برای خودم به عنوان یه دوست . انتخابم هم صد در صد سگ شیتزو هست چون دیدم از نزدیک رفتار این نژاد سگ رو .

هم کوچیکه . هم خیلی حساسه و نیاز به توجه داره و حتی به کوچک ترین چیز ها حتی تغییر حالت چهره صاحبش واکنش نشون میده . ریزش مو خیلی کم داره و فقط وقتی تنهاست پارس میکنه .

3 پسندیده

من دقیقن با این نمودار موافقم و فکر کنم یکی از دوستای نزدیکم رو مجبور کنم سگ بگیره!!!

5 پسندیده

حیواناتی که دوست دارم در خونه داشته باشم تعدادشون خیلی زیاده اما یکی بخوام بگم گربه :ok_hand:

2 پسندیده

ترجیح میدم هیچ حیوانی تو خونه نگه ندارم چون از لحاظ عاطفی وابسته میشم، و از طرفی نگهداری حیوان برای کسی که ساعت‌های متمادی بیرون خانه است ظلم به حیوانه

2 پسندیده

میتونید دو حیوان بگیرید که باهم باشن و وقتی پیششون نیستین تنها نباشن.

مثلا چطور حیوونایی ؟ حتما باید هم جنس باشن ؟

مثلا میشه یه سگ گرفت یه گربه بعد تو خونه تنهاشون گذاشت ؟ همدیگه رو نمیخورن ؟

1 پسندیده

در مورد سگ و گربه لزومی نداره هم‌جنس باشن اگر عقیم شدن. نشده باشن هم هی ممکنه بچه‌دار بشن!
گربه‌ها اگر غذا و آب و خاک (برای دستشویی کردن) به میزان کافی در دسترس‌شون باشه مشکلی باهم پیدا نمیکنن. البته معرفی کردن حیوونا به همدیگه هم مهمه. بهتره اول بوشون به همدیگه معرفی بشه، یه مدت تو اتاق‌های مختلف باشن و در نهایت همدیگه رو ببینن.
در مورد سگ‌ها مطمئن نیستم.
کسی رو میشناسم که یه سگ و یه گربه رو که هردو رو از خیابون نجات داده باهم نگهداری می‌کنه. اوایل باهم جور نبودن اما الان خیلی دوست شدن و حتا باهم جلوی در میشینن که در رو براشون باز کنن!: ))
فکر می‌کنم به نژاد سگ و گربه هم بستگی داشته باشه که چقدر زود با حیوونای دیگه یا حتی بچه‌ها کنار بیان. مثلا بعضی نژادهای سگ رو -خصوصا سگ‌های نگهبان- حتی نباید با بچه‌ها یا افراد آسیب‌پذیر تنها گذاشت چه برسه گربه یا پرنده یا سگ ضعیف‌تر.
مثلا بین نژاد گربه‌ها اسکاتیش به کنار اومدن با بقیه حیوونا یا بچه‌ها معروفه.
ولی به طور کلی یکم ناامنه که حیوونا رو برای مدت زمان طولانی -اون هم تو آپارتمان- تنها بذاری. خصوصا اگه چند نفر باشن!: ))

1 پسندیده