اگه لونه یه یا کریم رو جابجا کنیم، چی میشه؟

سلام یه کمک از همه میخوام: من امروز زدم لونه یاکریم خراب کردم. نمیدونستم تخم گذاشته بعدش براش تو سبد لونه ساختم گذاشتم. همونجا ولی الا نمیاد رو تخماش بشینه همش با نگرانی میاد تو اون محل میچرخه، میره. تو سبد رو نگاه نمی کنه. حالا چیکار کنم؟ اگه رو تخماش نشینه چی؟

9 پسندیده

تجربه:

حتا اگه لونه خودش رو جا به جا میکردی، یا حتا اگه درحال دست زدن به لونه یا تخم هاش میدیدت دیگه نمیومد! کلن یاکریم ها یکم خنگن، باید امیدوار باشی این یکی باهوش باشه نترسه و بیاد سراغ بچه هاش.
من بچه بودم، پشت پنجره اتاقم لونه ساخته بودن و جوجه داشتن دوتا. این مامان باباشون میرفتن و دیر میومدن، جوجه هاشون سرو و صدا میکردن. من فک میکردم تنهان ترسیدن، از مجله عکس جوجه بریدم براشون چسبوندم پشت شیشه که تنهایی نترسن، والدینشون اومدن عکسو دیدن رفتن و دیگه برنگشتن!!! حتا وقتی عکسو کندم برنگشتن!! رو سیم برق میشستن جوجه های فلک زده شونو میدیدن و نمیومدن! هنوزم عذاب وجدان دارم چون جوجه هاشون مردن.

12 پسندیده

خیلی خودتو ناراحت نکن انقدرا هم باهوش نیستن بیشتر وقتا خودشون انقدر لونه شونو بد می سازن همش خراب میشه و میفته میشکنه :slight_smile:

3 پسندیده

سلام یک قمری تو خونه ما لونه کرده تا دیروز دوتا تخم بود امروز شد یکی. چرا؟ برای این که من بهشون دست زدم یا نه؟ میشه کمکم کنین؟ ممنونم

3 پسندیده

طبق تجربه بهتره به لونه یا تخم کبوترهای یاکریم دست نزنین (حتی به قصد کمک)، وگرنه ممکنه یاکریم های بالغ دیگه بهش سر نزنن و تخم ها یا جوجه ها از بین برن. البته این رو هم بدونین که در کل احتمال از بین رفتن تخم یا لونه ی قمری ها بالاس، حتی اگه شما کاری نداشته باشین. پس عذاب وجدان الکی هم نگیرین.

1 پسندیده

سلام. دیروز دوتا تخم بود امروز شد یکی و حالا هم همین یکیم نیستش. یعنی چه بلایی سرشون امد تخما دیگه امروز فردا جوجه میشدن. حالا نیستن خودشونم رفتن.

1 پسندیده