در مورد امکانات ابزار پادپُرس چی میدونی که ممکنه به درد بقیه بخوره؟

ادمین

(لاله ملا) #48

اگه به اولین موضوع (موضوع اصلی) نگاه کنین، یه قلم نارنجی گوشه ی سمت چپ بالا وجود داره: image

رو این قلم که کلیک کنین، تاریخچه ی ویرایش متن رو مشاهده میکنین:

پ.ن. برای اینکه از ته یه بحث به موضوع اصلی (یا اولین موضوع)‌ در اون بحث برگردین کافیه روی عنوان اون بحث کلیک کنین.

(leila) #49

بله، دیدم :ok_hand:

عنوان رو تا بالای بالا نرم نمی بینم.

(لاله ملا) #50

درسته، احتمالا با گوشی در پادپرس هستین، روی مستطیل پیشرفت موضوع که در گوشه ی سمت چپ پایین موضوع ها دیده میشه کلیک کنین: image

بعد از کلیک چند ابزار در دسترستون قرار میده برا جابجا شدن بین موضوعات:

1. کلیک روی عنوان موضوع و برگشت به اول نوشته
  2. گزینه ی «پرش به» و درج شماره ی پاسخ و رفتن بهش (مثلا برا رفتن به اول موضوع باید عدد یک رو وارد کنین (یک انگلیسی).
  3. و در نهایت یه فلش که به کمکش میتونین لابلای نوشته ها جابجا شین.

(لاله ملا) #52

چه جوری میشه دریافت آگاه‌سازی برا یه نوشته رو متوقف کرد؟

رو دکمه ی «دنبال کردن» بزنین از تو منوی کشویی وضعیت رو به «معمولی» تغییر بدین و … . :sunglasses:

این دکمه هم زیر موضوع قرار داره و هم اگه تو نسخه ی دسکتاپ هستین در فضای خالی سمت چپ موضوع، کنار پاسخ.

چطور میشه از مهندسی بحث توسط اعضای اصلی پادپرس جلوگیری کرد؟

راستش نمیشه، تهنا راهش اینه که وقتی پست شما رو جا بجا کردند پاکش کنید :ghost:

(لاله ملا) #55

چه ایرادی داره در یه کتابخونه، کتاب‌ها طوری قرار بگیرن که افراد در طول زمان به راحتی بتونن پیداشون کنن؟

مخصوصا که هر جابجایی به شکل شفافی دیده میشه و قابل دنبال کردن هست از طرف افراد (همیشه یه پاسخ لینک میشه به مکان قبلیش). یعنی مهندسی به اون شکلی که در توطئه ها رخ میده، نیست! بلکه یه فرایند شفاف هست از متمرکز نگه داشتن موضوعات و گفتگوها.

اصلا چه اشکالی داره صفحات هر کتابی رو هم هر جور دلمون میخواد ترتیب بدیم؟ اصلا چه اشکالی داره ما بگیم کی چی بنویسه؟. مممم…! یاد یه وزارتخونه افتادم اما چون بحث ممکنه برداشت سیاسی داشته باشه برای احترام به قوانین سایت اسمش رو‌نمیگم.

به هر حال حق با شماست.

(لاله ملا) #57

متوجه استدلالتون نشدم. چیزی که من دارم به عنوان تسهیلگر بهش فکر میکنم اینه که:

1. کسی که میاد تو موضوع «ته سیگارهای روی زمین رو چه جوری کمتر کنیم؟» مسلما دنبال این نیست که درباره ی ابزار پادپرس آگاهیش بره بالا. و دوست داره بحثهایی درباره چالش ته‌سیگارهای روی زمین رو بخونه.

2. کسی که میخواد درباره ابزار پادپرس چیزی بدونه، هیچ وقت به ذهنش نمیرسه بره تو موضوع «ته سیگارهای روی زمین رو چه جوری کمتر کنیم؟».

همین الان هم بحث‌های اینجا زیادی واگرا و پراکنده س، و واقعا یه جاهایی نمیشه موضوع رو به راحتی دنبال کرد و این اظهارنظر درباره موضوع‌ها رو سخت میکنه، دنبال کردن موضوعات رو سخت میکنه، افراد رو از گفتگوها زده میکنه.

اگه شما به عنوان یه فرد دوست دارین آزادانه رفتار کنین، که این حق رو هم دارین، خوبه به هدف اینجا هم نگاه کنین. هدف این نیست که صرفا با هم یه سری حرف بزنیم، هدف اینه که از مجموعه‌ی این گفتگوها مجموعه‌ تجربیاتی ایجاد کنیم که در بلندمدت در دسترس و قابل استفاده س. یه حرکت جمعی هست: آیا ترجیح میدم هر چی خودم میگم باشه یا حاضرم بعضی جاها از بعضی ازادی هام بگذرم تا یه اتفاق جمعی بهتر رو رقم بزنیم؟

(فرشته ) #58

چطور اینکارو انجام بدم؟

(یوسف ) #59

سرویس ابری و لینک‌گذاری رو انجام بدید؟

(فرشته ) #60

سرویس ابری :thinking:

(یوسف ) #61

به نظرم ترجمه بدی به حساب میاد. cloud رو سرچ کنید میاره معروفترین جاهائی که هست. نمیدونم بهترینشون برای اینجا چی هست. ولی اگر که اکانت داشته باشید روی این سرویسها، میتونید با لینک بهش، فایل رو به اشتراک بزارید. حتما تجربه دانلود فیلم یا فایل از طریق لینک رو داشتید، اونها هم معمولا از همین استفاده میکنن.

(لاله ملا) #62

مثلا پیکوفایل یه نمونه سرویسی هست که برای اپلود نسخه بتای اپلیکیشن پادپرس ازش کمک گرفتیم.

چه طور فایلی رو میخواستین پیوست کنین؟ اگه عکس هست بهترین کار اینه که حجمش رو کم کنین (سایز عکس رو کاهش بدین). برای ویدیو اپارات میتونه موثر باشه. برای سایر فایل ها از سرویس هایی مثل پیکوفایل که مخصوص اپلود هستن کمک بگیرین.

(یوسف ) #63

نکته خوبی بود. من اصلا بهش برنخورده بودم. بهتر نیست توی پیام یه راهنمائی کوتاه بیاد؟

(لاله ملا) #64

پیشنهاد خوبیه. حتما.

(فرشته ) #65

بله عکس بود. ممنوووون

(فرشته ) #66

من این روش را امتحان کردم، اما اطلاعات عکس نمایش داده نمیشه تا سایز عکس رو تغییر بدم.

(لاله ملا) #67

قبل از اپلود کردن تصویر از طریق نرم افزار paint و یا photo editor که برنامه های دیفالت ویندوز هستن سایز تصویر رو کوچیک کنین. مثلا به ۵۰٪ حجم کنونی برسونین.

(فرشته ) #68

eror 504
تا به حال باهاش برخورد کردین؟ من زمانی ک لایک می کنم، با این ارور مواجه میشم و گاها که بر میگردم میبینم لایک انجام نشده.