چطور میشه ته سیگار کمتری روی زمین و لابلای چمن ها و . . . ببینیم؟

4 نوشته به موضوع قبلی اضافه شدند: در مورد امکانات ابزار پادپُرس چی میدونی که ممکنه به درد بقیه بخوره؟

2 نوشته به موضوع قبلی اضافه شدند: در مورد امکانات ابزار پادپُرس چی میدونی که ممکنه به درد بقیه بخوره؟

من همه بحث ها رو مطالعه کردم و چند جمله ای می خواستم بگم.

هر چند که من با موضوع ریختن ته سیگار تو محیط مشکل دارم و رفتار آزاردهنده ای برام هست اما فکر می کنم این رفتار رو در قالب کلی تری میشه دید.

تک تک ما هر روز در حال تولید کردن پسماند هستیم. بعضی از زمان هایی که در حال تولید پسماند هستیم در محیط های عمومی هستیم.

1-دسته ای از افراد هستند که از آدامس گرفته تا ته سیگار، پوست میوه، بطری، پاکت بسته بندی رو تو محیط عمومی (مخصوصا کوچه و خیابون) رها می کنند اما اگر در خونه خودشون نشسته باشند قطعا اونها رو روی فرش نمی ریزند چون معمولا به خونه خودشون احساس تعلق می کنند اما به محیط عمومی نه.
2-دسته ای از افراد هستند که با رهاکردن پسماندهای کوچیک مثل آدامس، ته سیگار، پاکت های بسته بندی کوچیک و کلا پسماندهای کوچیک در محیط مشکلی ندارند.
3-دسته ای هم هستند که کوچکترین پسماندی رو در محیط رها نمی کنند حتی اگر لازم باشه مدتی اونها رو با خودشون حمل کنند تا به سطل زباله برسند.
به نظر من آدم های سیگاری می تونند در دسته 1 یا 2 قرار داشته باشند یا در دسته 4 که تعریف اش می کنم.
4- سیگاری هایی که فکر می کنند ته سیگار زیست تخریب پذیره و بدون ضرری به راحتی در خاک تجزیه میشه.

به نظر من ما باید کلا روی ایجاد این فرهنگ که مکان های عمومی به انسان ها تعلق داره هر چند یک ملک اشتراکی هست، تاکید کنیم تا مکان های عمومی رو هم مثل خونه خودشون فرض کنند و از کثیف کردن یا آسیب زدن به اون پرهیز کنند.
به علاوه لازمه روی ضررهایی که کلا ریختن پسماند در محیط داره کار بشه. ته سیگار یکی از اونها هست. به نظرم انداختن پسماندهایی مثل باتری، لامپ، ظرف سم و مواد شیمیایی حتی در سطل های زباله هم کار خطرناکیه چه برسه به اینکه در محیط رها بشن و ضرر اونها خیلی بیشتر از ته سیگار هست. ته سیگار باید یکی از آیتم های هشدار باشه اما نباید از خطر پسماندهای شیمیایی دیگه غافل شد.
پ.ن: پسماندهای خطرناک باید در ظرف های جداگانه ای جمع بشن تا وارد جریان پسماندهای معمولی نشند. چون احتمال اینکه همراه پسماند غذایی به کمپوست وارد بشن و بعد وارد خاک و چرخه غذا بشن بسیار زیاده. (یکی از مشکلات بخش تولید کمپوست سازمان مدیریت پسماند تهران ورود باطری به کمپوست هست که میگن هر باتری یک مترمکعب کمپوست رو آلوده می کنه)

7 پسندیده

بله احتمالا البته سیگاری داریم که رعایت میکنه ولی معمولا چیزی که مصرف میکنند رو همون جا رها میکنند و به این که طبیعت زشت میشه فکر نمیکنند

2 پسندیده

البته ممکنه دوست داشته باشن ولی شرایط سخت باشه مثلا سطل زباله نباشه تو محل یا یه بچه این کار رو کنه

درسته و منظور نویسنده این پست فقط ایجاد محدودیت بود تا بحث بهتری شکل بگیره و از ضرر پسماندهای دیگه غافل نیست

3 پسندیده

اولا اینکه بفهمیم که سیگار برای بدن مضر است و دیگر ترک کنیم، اگر سیگار کش نیستیم هرگز به سیگار روی نیاوریم، و اگر هم سیگار کش هستیم کوشش کنیم ترک کنیم، اگر ترک کرده نمیتوانیم کوشش کنیم فقط ضرر آن برای خود مان برسد نه به افراد دور و اطراف چی از نگاه آلوده کردن محیط خانه هوا و فضای سبز جوی و و سرک و خیابان و غیره.
اگر ما سیگار میکشیم و میدانیم که ضرر هم دارد، و باز هم این کار را بنا بر عادت میکنیم، درست است پس فرهنگ این را باید بدانیم که ضرر مان به دیگران نرسد، محیط را آلوده نکنیم، ته سیگار را روی زمین ها نیندازیم و در سطل های زباله بیندازیم.

2 پسندیده