شیر آب هوشمند برای حمام

من خیلی دوست دارم چنین سامانه در دوش حمام باشه. یعنی دمای آب با دمای مناسب بدن شخص تنظیم بشه اگه این خود بخود باشه یا الکترونیک خوب میشه یعنی آبی از دوش بیاد بیرون که دماش مشخصه نه اینکه آب بیاد و بره بعد تازه ما مشغول تنظیم دما به صورت مکانیکی بشیم.

هر بار کلی آب موقع تنظیم دما هدر میره. البته این وقتی میشه مشکل که خود شخص سنسورای ذهنیش به مصرف زیاد واکنش نشون بده وگرنه خیلی ها خیالیشون نیست.

خود سیستم خود آبگرمکن ها هم تغییر کرده در طول چند سال ولی اینکه کدوم بهینه است یه بحثه جداست.

شیر آب هوشمند برای حمام

دنباله‌ی موضوع گرم شدن آب شیرهای آب چشمی.

8 پسندیده

میشه آبی که از لوله آب گرم نیاد و هنوز سرده رو از تو لوله آب سرد بر گردوند؟

میشه در خروجی لوله آب گرم و لوله آب سرد یعنی جایی که شیر آب تعبیه میشه یه پل زد بین این دو تا لوله، تا اون آبی که برای رسیدن به دمای مناسب هدر میره رو به لوله آب سرد هدایت کنیم.
یه سنسور داشته باشیم تا دمای آب رو اندازه بگیره.
و تا وقتی این سنسور اوکی نداده دریچه پل بین دو تا لوله باز باشه.

6 پسندیده

من بیشتر از ایجاد سهولت برای خودم به اسراف نشدن آب میاندیشم که این مابع حیات بیخود و بیهوده به هدر ندهیم چون زندگی مان به آب بستگی دارد و قدر این مایع ارزشمند را بدانیم و اینگونه تکنولوژی های خیلی عالی است که از هدر رفتن اب جلو گیری میکند باید به افرادی که درین خصوص کار های ارزشمندی میکنند آفرین گفت.

1 پسندیده

این میتونه سوژه خوبی برای مهندسین باشه که میخوان ابتکاری داشته باشن کافیه یه برد طراحی بشه رو آبگرمکن نصب بشه و دما را به میزان مصرف کاربر تنظیم کنه!

1 پسندیده