اگر راننده تاکسی بودید از مسافرها و عابرین پیاده چه انتظاری داشتید؟

تا حالا کفرت از یه راننده تاکسی دراومده؟! شاکی بشی از دستش و انتظار داشته باشی مثلا آروم‌تر رانندگی کنه، بقیه پولت رو درست پس بده، کلی معطل نگهت نداره تا ماشینش حتما پر شه، از مسیر کم‌ترافیک‌تر بره، … .

حالا بیا خودت رو بذار جای راننده تاکسی و بگو اگه یه راننده تاکسی بودی، هر روز با هزار جور ادم که سوار ماشینت میشن یا نمیشن سر و کار داشتی، هر روز تو این اوضاع بد خیابونا و ترافیک و هوای کثیف مجبور بودی رانندگی کنی و صدای ماشین تو گوشت و … ؛ بگو انتظارت از عابرین پیاده و مسافرینت چی بود؟

مشکلات رانندگان تاکسی

سوال از موضوع «اگر اون شغل رو داشتی، از مخاطبین و ارباب رجوعت چه توقعی داشتی؟» دزدیده شده! :grin:

4 پسندیده

دمت گرم لاله جون. اینقدر خوشگل سوال رو مطرح کردی که خودم هم ذوق کردم بیام جواب بدم :heart_eyes::ok_hand:

2 پسندیده

انتظارم از مسافرین این بود که حتما به راننده خوردنی خوشمزه تعارف کنه البته تعارف الکی نه واقعی ، موقعی که می خواد حساب کنه یک مقدار بیشتر پول بده ، چون با این گرونی ها و دشمن اصلی یعنی اسنپ چیزی برای من نمی مونه.
عابرین هم لبخند بزنند کافیه.

4 پسندیده
  1. انتظار داشتم بدموقع در ماشین رو باز نکنه،
  2. ازم نخواد که تندتر از سرعت مجاز برونم تا زودتر به مقصد برسه
  3. با تلفن همراهش و یا بغل دستیش بلند بلند صحبت نکنه
  4. پول خرد همراه داشته باشه در مواقع لزوم
  5. وقتی سوار میشه سلام کنه تا حس نکنم ازم طلبکاره…
  6. وقتی پیاده میشه در رو محکم بهم نزنه
  7. اگه تصادفی شده و توی ترافیک موندیم به ناچار، غر نزنه
  8. فصل تابستون با اون اوضاع گرما و تعریق بدن ،عطرهای تند نزنه…
4 پسندیده

می‌شه کلّی خصوصیت طرح کرد، تصور می‌کنم همه‌شون مشمول قاعدۀ معقول رفتار کردن بشه، معقول عرفی. به عنوان راننده، بد نیست چیزای جدید یاد بگیرم، مثلاً پادکست بهم معرفی بشه، توصیه‌های تخصصی بگیرم و غیره.

2 پسندیده

یا راننده تاکسی باید حسش مثل یه معلم باشه
صبور باشه و مهربون

اگه نیست خیلی جای اشتباهی نشسته
هر آدمی سوار تاکسی میشه و نمیشه شرایط قبل سوار شدنش رو تشخیص داد پس صبر نیاز داره