اگه رئیس اینترنت بودی چی بهش اضافه می کردی؟

اینترنت

تصور میکنم برای وصل شدن به اینترنت فقط کافی بود یه نقطه اتصال فیزیکی با زمین داشته باشیم. با واسطه یا بی واسطه.

منظورم اینه از خود زمین برای انتقال داده استفاده کنیم.

زمین مثل یه پارچه یا سفره همه جا پهن هست و روی اون بودن کافیه تا به شبکه انتقال داده متصل شیم. با پهنای باندی به پهنای خود زمین!:wink:

2 پسندیده

یکی از چیزهایی که مصرف کنندگان ال اس دی تجربه می کنند، حس وحدت و یگانگی با بقیه ادمهاست که حس خیلی خوبی بهشون میده. کانکششن از طریق نت این رو کمی تسهیل کرده این روزها و در حال تشدید هم هست به نظرم.
دوست داشتم یه دسترسی به یه پردازنده مرکزی داشتم که تمام اطلاعات خوب مغز ادمهایی که محتوای مورد علاقه ام رو دارن (یا انقدر هوش پشتش پیاده میشد که خودش می فهمید چی دوست دارم ) رو بدون هزینه زمانی زیادی به من می رسوند. البته قبلش کار پردازش رو هم انجام داده باشه. به عبارتی با یه کلیک / یا حتی بدون کلیک محتویاتی که بهم مربوط بود رو هر روز به روز می کردم.

صفحات وب قدرت ذهن خوانی داشتن و نیازی به تایپ کردن نداشتیم. با نگاه کردن به صفحه می فهمید که چی می خواییم.

میشد از طریق اتصال به نت همزمان در چند جا بود
و …

من ساعت انلاین بودن کاربرا رو چک میکردم و با توجه به شغل و سن و تفریح… یه حد مجاز برای استفاده قرار میدادم و کاربرایی که در ماه بیشتر از حد مجازشون آنلاین بودن رو جریمه میکردم به این شکل که مثلا دسترسی ماه آیندشون رو کم میکردم.

1. آدما رو بر اساس نیازها و امکاناتشون به هم پیوند می دادم.
    دنباله‌ی موضوع آیا راهی هست که آدم ها به طور هوشمند همدیگه رو پیدا کنن؟

2. برای کاربران داوطلب ، یک جور طرح هوشمند مبارزه با اعتیاد اینترنتی رو پیاده می کردم طوری که فقط به کاربر زمانی اجازه استفاده از نت بده که کار مهمی باهاش داره و برای کارهای متفرقه یک مدت زمان محدود در طول روز اجازه دسترسی بده.
    دنباله‌ی موضوع چه کار کنیم که دچار "دنیای مجازی زدگی" نشیم؟

1 پسندیده

دوستان یه نکته ای رو اگه بگم بد نیست اونم اینکه تعریف اینترنت متفاوت از تصور عموم مردم هست.
اینترنت بستر سخت افزاری شبکه جهانی سیستم های کامپیوتری هستش. مجموع جهانی نودها و یک سری کابل ها و فیبرهای نوری(یا هر چیزی که بشه باهاش داده رو انتقال داد ) بهش اینترنت میگن.
میشه اینطوری هم گفت که اینترنت شبکه ای از شبکه های کوچکتر در سرتاسر جهان است.
و پاسخ هایی که به این سوال" اگر رئیس اینترنت بودید…" داده شد مثل اعمال محدودیت، جمع آوری، پردازش و بازیابی خاص داده ها تو حوزه ی نرم افزار هستش.

3 پسندیده

خود سوال یه جوریه
چندین سوال نوشتم و هی پاک کردم
رییس اینترنت

مثلا اینترنت ماهواره ای مجانی؟
تکنولوژی جدیدتر از فورجی؟
یا طرح گوگل و فیسبوک برای انتقال داده با وایرلس به کمک بالن و هواپیما

من یه ساله دنبال اینم واس خودم اینترنت ماهواره ای راه اندازه کنم.
اگه کسی رییس شد کمکم منه

1 پسندیده

یه مطلبی امروز می خوندم. روی یه الگوریتمی چهار سال کار کردن الگورتیمه اینطوریه که سرچ شما رو کاستومایز می کنه. انقدر که مثلا اگه همبرگر سفارش بدین با توجه به تاریخچه و مشخصاتی که از شما توی اینترنت هست بهتون میگه که با توجه به شرایطی که دارین بهتره چی سفارش بدین :

این لینکش:
https://techcrunch.com/2016/02/25/meet-brain-the-ai-engine-that-wants-to-replace-search/

شرح ایده شون :
Brain, Internet from your {perspective, is driven by an AI that understands a deeper layer of Information from a user’s purpose and perspective (the “why”) when search engines focus on understanding and matching the “What.” It understands who you are and what you care about most to build a “brain clone” of yours that crawls the Internet to find information ONLY relavant to you.

1 پسندیده

من اگه دستم تو کار بود واسه هر شهر یا محله ای یه سری مکان خاص با پورت و سرعت خارق العاده باز میگذاشتم( یه جایی مثل پست بانک) که افرادی که میخوان فایل هایی با حجم خیلی بالا واس دوستاشون بفرستن از اون طریق اقدام کنن

1 پسندیده

خب نمیشه این جزو امکانات و خدمات جانبی شرکت های ارائه دهنده باشه تا دیگه نخوایم مسافرت شهری کنیم؟ از تو خونه یا محل کار کارمون را ه بیوفته؟

1 پسندیده