به چه روش خلاقانه‌ و کارآمدی می‌توانیم منابع آبی مورد نیاز درخت رو بهش برسانیم؟

اگه ایده " درختکاری چریکی" رو دنبال کرده باشین به دنبال این هستیم که مردم رو تشویق کنیم که به طبیعت برن و دخت بکارن و در طول هفته یه ماه با توجه به نیاز آبی درخت به محل کشت برن و درخت رو آبیاری کنن.

با توجه به نوع درخت بیشترین نیاز مربوط میشه به سال های اول زندگیش یعنی 2 یا 3 سال اول بعد از اون نیاز گیاه به طور کلی کم میشه و اگر گیاه درستی انتخاب کنیم میتونیم مطمئن باشیم که نیاز آبیش بوسیله خودمون رفع میشه.

طی این مرحله نیاز داریم که باید برای گیاه آب فراهم کنیم نیاز هست که بدونیم از چه راه هایی میتونیم به درخت آب برسونیم و یه گزینه جایگزین برای انسان در نظر بگیریم که اگر یک زمان آبیاری به موقع صورت نگرفت بتونیم یه مقدار از بابت نیاز آبی گیاه خیالمون راحت باشه.

از طرفی هم باید این امکان وجود داشته باشه که حمل آب بوسیله انسان تا محل کاشت درخت بهینه بشه برای این کار ازتون می خوایم که به ما تو پاسخ به پرسش های زیر کمک کنید.

1-اینکه چجوری میشه آب های سطحی رو داخل یه منبع جمع کرد به طوری که به همراهش گل و خاک نیاد.
2- چه منابع آبی تو طبیعت در طول تابستان هست که بشه به گیاه رسوند بدون اینکه نیاز باشه کسی توی اینکار دخالت کنه؟
3- راهی به ذهنتون میرسه که بشه بخار موجود توی هوا رو تبدیل به آب کرد؟

چند تا تجربه تو این مورد خودم داشتم یکیش یه فیلتره که نیاز با انرژی نسبتن زیادی داره و یکیش استفاده از یه تور که توی ارتفاعات هست که تو کشور شیلی هم انجام میشه و از طریقش میشه رطوبت رو به آب تبدیل کرد. یا پرز هایی که روی بعضی از گیاها هست و به این کار کمک میکنه.

3 پسندیده

یه تبلیغ من دیدم ماله دوچرخه سوارا بود که بتونن همیشه همراهشون آب داشته باشن.
این قمقمه با یه پنل خورشیدی نسبتا کوچیک رطوبت هوا رو به آب تبدیل میکنه و دوچرخه سوار دیگه لازم نیست دنبال آب بگرده و فقط کافیه حین دوچرخه سواری پنل خورشیدی رو در معرض خورشید قرار بده.
دستگاه جالبی به نظر میاد و فک کنم برای جاهایی که مرطوب هست بشه ازش استفاده کرد.

2 پسندیده

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:
ایول این ایده جالب و باحالیه از طرفی هم قابلیت گسترش داره

1 پسندیده