بهتر نیست مناطق آپارتمان نشین از منطقه ی خونه های ویلایی جدا شن؟

یعنی فقط نواحی مشخصی از شهر اجازه ی ساخت و ساز و آپارتمان سازی داشته باشن. این طوری خونه های حیاط دار دیگه خفه نمیشن، و در ضمن حریم شخصی افراد این خونه ها از بین نمیره. در عین حال که مناطقی از شهر از آلودگی های نمایی، صوتی، و گرد و خاک ساخت و ساز در امان میمونن.
آیا چنین کاری ضرری-نقطه ی منفی ای هم داره؟

4 پسندیده

اصلا چه دلایلی باعث ساخت آپارتمان ها شده؟ کمبود زمین رو تو شهرای بزرگ درک می کنم اما چرا تو شهرای کوچیک داره آپارتمان سازی اتفاق می افته؟ آیا به دلیل سود اقتصادیش هست؟ یا هزینه کمتر خریداری خونه؟ آیا به ضرر های بلند مدتش می ارزه؟
#پرسش

این خروس ها رو که تو حیاط خونه ول میکردیم شروع میکرد به قوقولی قوقو! و برا اینکه همسایه ها زیاد اذیت نشن، ساعتای ۱۱ اینا ولشون میکردیم. ولی با وجود این، یه روز صبح یکی از همسایه ها فرمودن: «کوفت!» و یه موقع دیگه هم دیدیم یه چی پرت شد تو حیاطمون.

یا مثلا حریم شخصی حیاط خونه مون از وقتی همه ساختمون های کناری کوبیدن و اپارتمان ساختن از بین رفته.

اکثر درخت های تو باغچه مون خشک شدن: درخت های انگور، قسمتی از یه درخت شاتوت قدیمی، درخت گردو و … . به این دلیل که با بلند شدن دیوار همسایه ها، دیگه آفتاب یا جریان هوا در حیاطمون وجود نداره.

###پرسش
الان برای پدر و مادر من که علاقه ای به زندگی آپارتمان نشینی ندارن و کلی لذت میبرن از نگهداری مرغ و خروس، و یا نگه داشتن حیاط؛ تکلیف چیه؟

چه جوری میشه افرادی که سبک زندگی جدید رو میپسندن هم شاد باشن، بابا-مامان من هم شاد؟

پ. بابام صرف آزاری که برا همسایه ها ایجاد شده، تصمیم گرفته خروسا رو سر ببره! با اینکه خیلی هم بهشون انس گرفتن و هنوز یه جورایی بچه ن (۷-۸ ماهشونه تازه).

3 پسندیده

نگه داری بعضی حیوانات خونگی توی خونه واقعا سخته ولی اگه سختی هاشون رو بررسی کنیم ممکنه بتونیم براشون راهکار های مفید و راه حل های کارآمدی رو پیدا کنیم.
مشکلاتی که به نظر من وجود داره:
۱.حیوانات خونگی نیاز به فضا برای چرخیدن دارن،مثلا یه گوسفند رو نمیشه توی یه جعبه برای دوهفته نگه داشت، یا یه مرغ رو نمیشه توی قفس نگه داشت.این حیوانات برای ادامه ی حیات نیاز به فضای حرکت دارن.
۲.مشکل بوی این حیوانات. اگر مرغ و خروس توی حیاط بچرن، بعد از یه بارون و خیس شدن زمین، بوی نامطلوبی بلند میشه(البته خیلی این بو رو دوس دارن .) که توی زندگی شهری برای همسایه ها ممکنه مزاحمت ایجاد کنه.
۳. مشکل عظیم صدا. برای صدای گاو و گوسفند و پرندگان در داخل خونه ، حتما باید یه راهکار خوب پیدا بشه چونکه به نظرم، بزرگترین مشکل نگه داری حیوانان در خونه همین صداس.

3 پسندیده

ما چرا باید به تک روی علاقه مند باشیم؟
تجربه:
ما می توانیم مرغ و خروس را از سن یک روزگی تا سن 30روزگی در خانه و محل زندگی خود نگهداریم سپس انرا میتوانیم بقروشیم و جوجه ی یک روزه جدید دریافت کنیم این کار سبب این امر می شود که هم هزینه خرج نگهداری انها تامین شود هم پول توجیبی برای شخص پرورش دهنده بدست میاید و هم سبب اشتغال چند نفر دیگر را فراهم می نماییم و هم می توانیم میل به پرورش دادن مرغ و خروس را در خود اقنا کنیم این کاررا مینوانیم با سایر طیور نیز انجام دهیم

2 پسندیده