زندگی کردن بدون چه تکنولوژی هایی شیرین تر بود؟

آیا واقعا اگر یک سری از تکنولوژی های امروزی وجود نداشت زندگی کردن بهتر و شیرین تر نمیشد؟

مثلا تکنولوژی تولید انواع مواد غذایی فرآوری شده. یعنی فرض کنیم کلا مفهوم فست فود تو زندگیمون تعریف نشده بود.

3 پسندیده

تکنولوژی تهیه نمک ناخالص که در کیسه های زرد در دسترسه :sunglasses:

2 پسندیده

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در پاسخ به @Pooya باید بگم به شدت موافقم حالا فست فود رو نمی دونم چون خیلی دوست دارم (تعدادی فیس که نشان دهنده شیطنت همراه با شرمندگی هست) ولی چرا به نظرم یه سری از تکنولوژی ها بهتره حاشیه ای باشن تا بطن زندگی.

مثلن باز های رایانه ای من یه زمانی خوره این بازی ها بودم ولی الان مدت هاست که بازی نکردم (راستش می تونم بگم تا الان گیم نت نرفتم). در مرحله بعدی همین تلگرام و هم کیشان تلگرام مثل اینستاگرام. اینا باید تو حاشیه باشن نه بطن زندگی…

1 پسندیده

متوجه نشدم. لطفا توضیح بدید.

2 پسندیده

توضیح بدم آخه ضایع میشه! :sunglasses:
گفتن زندگی بدون چه تکنولوژی‌هایی شیرین تر بود؟
گفتم تکنولوژی تولید نمک!

فقط برا اینکه جوکه سالم بمونه، نمک های ناخالص رو هدف گرفتم که برا زندگی هیچ سودی ندارن.

4 پسندیده

جالب بود، ممنون:wink:

2 پسندیده

کسانی هم هستن که معتقدند تکنولوژی شیرینی زندگی را کم میکند.

بقول حضرت مولانا:

هر که او آگاه تر پر درد تر…هر که او بیدار تر رخ زرد تر.

2 پسندیده

هر چقدر فکر کردم به نتیجه نرسیدم که اگر چه تکنولوژیی وجود نداشت، شیرین تر می شد روزگار… حتی در زمینه سلاح های جنگی!!!

اما به نظرم بیشتر بیشتر به موقعیت و استفاده کننده مربوطه. در واقع خود انسان و نوع رفتارها و برهمکنشش با جهان اطرافش تکنولوژی خاصی رو مفید یا مضر می کنه.

اما خب اگر یه انواعی از بمب ها و سلاح های کشتار جمعی وجود نداشت بهتر بود.

تحت یک عنوان:"تکنولوژی که به تولید یا انهدام انسان ها مربوط بشه"

2 پسندیده

وسایل ارتباطی و سرگرمی عمومی مثل تی وی، اینترنت با امکان ارتباطی. چون روی ارتباطات انسانی اثر زیادی گذاشته و آدمها رو تنها و منفعل کرده.

1 پسندیده

فکر میکنم جواب این سوال برای هر فرد متفاوته، چون ما از چیزهای متفاوتی لذت میبریم و تکنولوژی های متفاوتی اونارو ازمون گرفتن!:sweat_smile:
مثلن من عاشق کشاورزی ام! (فک کنم از فامیلیم -برزگرفلاج- مشخص باشه!:joy:) دلیلشم شاید بچگیام باشه که خونه مادربزرگم خیلی بهم خوش میگذشت. مادربزرگم جز برنج تقریبن بقیه گیاها رو خودش تو حیاط میکاشت و به من واقعن خوش میگذشت وقتی تو برداشت، آب دادن یا حتا کاشتن این گیاها کمکش میکردم! (مثلن یه گوچه فرنگی رو نشون میکردم و از این هفته تا اون هفته رشدش رو بررسی میکردم!:joy: واقن ذوق داشتم.) بنابراین تکنولوژی های حوزه حمل و نقل مواد خوراکی و به طور کللی حوزه تغذیه خیلی منو ناراحت میکنن! خیلی دوس دارم خودم مواد غذایی رو تهیه کنم از اولین مراحل، ولی متاسفانه با سرعتی که تکنولوژی های این حوزه دارن و موجی که هرلحظه از بقیه تکنولوژی ها میاد که تورو با خودش ببره، دیگه از نظر زمانی و مادی نمیصرفه این کارا رو خودت انجام بدی.

4 پسندیده