وقتی با جمعی تو یه ماشین هستین، چطور آهنگ رو انتخاب می‌کنین؟

تصور کنین با گروهی از افراد سوار ماشین شدین و قراره یه مسیر ۱ ساعته در این سواری باشین. برای تمام مدت ماشین سواری حرف برای گفتن ندارین و قراره قسمتی از مسیر حتما به موسیقی گوش بدین.

در چنین موقعیتی، معمولا چه طور تعیین میکنه چه آهنگی گوش بدین؟ نقش شما در این انتخاب چقدر هست و به چه شکلی؟ رضایت شما در گروه و در چنین موقعیتی با چه چیزی تعیین میشه؟

بسته به جمع‌های مختلف از تجربه‌تون بگین:

• جمع خانواده
  • جمع دوستان صمیمی
  • جمع دوستان عادی
  • جمع غریبه

دنباله‌ی موضوع تو جاده و در حال رانندگی چه آهنگ هایی گوش می کنی؟

6 پسندیده

معمولا با جنگ و گاها جرح!! معمولا رضایت یک نفر هم بیشتر جلب نمیشه و اون کسیه که جنگ و میبره و آهنگشو میذاره!! :blush:

7 پسندیده

من متوجه شدم اگر آهنگی متناسب با روحیه‌ی افراد داخل ماشین پیشنهاد بدیم کمتر ممکنه مخالفتی بشه.

مثلا پنج‌تا جوانِ ۲۰ ساله, ممکنه خیلی بیشتر به تتلو علاقه داشته باشن تا مجید خراطها.

یادمه توی محل کارم هر کس آهنگ مورد علاقه‌ش رو میذاشت (آهنگ‌های رپ) و همه هم با اهنگ‌ها هم‌خونی‌ می‌کردن و به اصطلاح حال.
نوبت من که شد آهنگی از محمد علیزاده گذاشتم و به جز خودم کسی لذت نبرد.
شاید باید بهزاد لیتو رو انتخاب‌ می‌کردم!

4 پسندیده

در جمع خانواده معمولا سلیقه مون خیلی از هم دور نیست، البته اگر هم اختلاف سلیقه ای باشه با یک اعتراض کوچک، ترتیب اثر داده میشه و مقاومتی نیست. :sunglasses:
گاها هم به ترتیب آهنگ های مورد علاقه افراد پخش میشه و اینطوری مساله حله.

در جمع دوستان صمیمی معمولا یک نفر اینکارو بر عهده میگیره و هرچی دلش بخواد پخش میکنه و اعتراضی هم وارد نیست. :neutral_face چون آهنگ های مورد علاقه من خیلی براشون غیرقابل تحمله ترجیح میدم اذیتشون نکنم :smile:

در جمع دوستان عادی رادیو وارد میشه

تو جمع غریبه ترجیح میدم تصمیم را به عهده ی خودشون بزارم. چون فکر میکنم که تنها زمان محدودی رو باهم هستیم، لذا نمیخوام خاطره ی بدی ازم داشته باشن :wink:

6 پسندیده

بین دو انتخاب آزاد میدارم افراد رو یا با آهنگهای در حال پخش کنار بیان یا آهنگهایی که مد نظرشونه رو ارائه کنن خداییش بد میگم؟؟؟:wink:

4 پسندیده

اول اینکه به پادپرس خوش آمدید :lollipop:

احسنت
یا جان رسد به جانان
یا جان ز تن برآید :smile:

5 پسندیده

فداتون. چاره ای هم جز دادن این پیشنهاد ندارم یه جورایی :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 پسندیده

همه رو آخه نمیشه متقاعد کرد نوحه گوش بدن

3 پسندیده

نه تنها نوحه، در هیچ موردی نمیشه همه رو متقاعد کرد! بحث بر سر همینه که چطور این اختلاف سلیقه ها رو مدیریت کنیم، که نه دیکتاتورها فرصت بروز داشته باشن و نه ضعفا زیر چرخ آنها له بشن! ( یاد بزرگان سیاست افتادم نمی دونم چرا! :thinking: :roll_eyes:)

2 پسندیده

من معمولا آهنگ هاي خودم رو تو ماشين پخش ميكنم، همه بايد به آهنگ هاي من گوش كنن
خودخواهم ديگه
كسي هم مخالفت كنه، داد ميزنم همينه كه هست ميخواي پياده شو، حتي اگه راننده باشه بهش ميگم دوست نداري پياده شو بايد آهنگ هاي من رو گوش كنيم
ولي خودمم آهنگ هاي عامه پسند ميزارم، مثلا رپ نميزارم، آهنگ هاي با تن بلند نميزارم

3 پسندیده

یدونه ای آرزوجان. به نظرم یا راننده ها خیلی مهربونن یا تو خیلی دوست داشتنی هستی که نمیشه باهات مخالفت کرد. :wink:

3 پسندیده

احیانا منظورتون از دیکتاتور بنده که نیستم ها؟؟؟؟:disappointed_relieved::disappointed_relieved:

1 پسندیده

معمولا من کسی هستم که تحمل نمیکنم و مجبور میکنم آهنگ رو عوض کنن :neutral_face: اگه خودم آهنگ بزارم سلیقه هر جمعی رو میدونم (حتی اگه نشناسمشون از اولین برخورد ها متوجه میشم) و طبق سلیقه جمع آهنگی رو انتخاب میکنم که خودم تاییدش کنم. در ۲ ۳ سال گذشته کسی نبوده بگه این چیه گذاشتی :thinking: همه راضی بودن. زیاد اهل گوش کردن موسیقی به صورت دسته جمعی نیستم در مجموع مگر اینکه جمع، جمع خاصی باشه و بشه باهاشون حس گرفت.

3 پسندیده

نه شما که هم انتخاب میذارین پیش پای دوستان و هم به فکر متقاعد کردن افراد هستین، این میشه دموکراسی :wink:

جذاب شد برام بدونم اگه @Jalal_Razavi و @arezoo روزی همسفر بشن، چه آهنگی پخش میشه و این اهنگ با چه روالی انتخاب میشه :grin: و در نهایت ایا این دو راضی هستن یا هر دو از ماشین پیاده میشن و یا … .

4 پسندیده

:joy::joy::joy::joy:
با شناختي كه از خودم دارم، حتي اگه اهنگ باب ميلم باشه، لج ميكنم كه چرا عوض نميشه
تصور جالبيه

3 پسندیده

سلام به همگی :slight_smile:

من یه سوالی داشتم بخصوص از اونا که جواب دادن @arezoo, @Jalal_Razavi, @mohammad.t, @moalem, @Erfan, @HadeN, @lolmol:
شما اگه تو هر کدوم از موقعیت های زیر باشین چی کار می کنین:

۱. آهنگی که خیلی بدتون میاد داره پخش می شه ولی میدونین اونای دیگه تو ماشین آهنگ رو دوست دارن. آیا حاضرین به آهنگ گوش بدین به شرطی که آهنگ مورد علاقه ی شما هم حتما پخش بشه؟ آیا بسته به نوع رابطه تون با گروه تصمیمتون متفاوته (مثلا گروه صمیمی مثل خانواده- گروه غریبه که با هم تو یک ماشین هستین)؟

۱. آهنگی که خیلی دوست دارین پخش نمیشه چون یکی هست تو گروه که خیلی از اون آهنگ بدش میاد. آیا حاضرین اون آهنگ از لسیت آهنگ ها حذف بشه یا ترجیح میدین توبتی باشه و هر کس نوبت خودش آهنگ مورد علاقه اش پخش بشه؟ آیا بسته به نوع رابطه تون با گروه تصمیمتون متفاوته (مثلا گروه صمیمی مثل خانواده- گروه غریبه که با هم تو یک ماشین هستین)؟

3 پسندیده

از اینکه نظرم رو در مورد آهنگ بگم هراسی نیست اما نوع گفتنش به افرادی که حضور دارند بستگی داره :thinking:
وقتی بقیه از آهنگی من خوشم نمیاد لذت میبرن دیگه آهنگی که دوست دارم رو نمیزارم چون مشخصا سلیقه ها متفاوته.

اگر کسی از آهنگی که من دوست دارم خوشش نیاد اجباری برای گوش کردنش وجود نداره و میتونن آهنگ رو عوض کنن.

3 پسندیده

من سعي ميكنم لذت آهنگ رو از بقيه بگيرم :sunglasses::sunglasses:
همش نق ميزنم و مسخره ميكنم تا بهم خوش بگذره ولي آهنگ مورد علاقم رو پخش نميكنم تا نتونن مقابله به مثل كنن

4 پسندیده

تو موقعیت یک: گروه غیرصمیمی، اگه حس و حالش رو داشته باشم و بی حوصله نباشم، به آهنگ گوش میدم. اگه گروه صمیمی باشه یه جور بروز میدم که از اهنگه خوشم نمیاد. بعدش دیگه بستگی به گروه داره که بخواد به گوش دادنش ادامه بده و یا به نظر یه نفر احترام بذاره.

تو موقعیت دو، اره مشکلی ندارم از لیست حذف بشه. حتی ترجیح میدم اهنگ مورد علاقه م حتما از لیست حذف بشه و لذتی که میتونم ازش برم رو نسوزونم. یا اگه تو یه جمع باشم ترجیح میدم اهنگای مورد علاقه م رو با هدست بشنوم که دیگران مزاحم لذتم نشن! چون معمولا وقتی از اهنگ لذت میبرم که بقیه جمع نرن تو فاز پارازیت[1] یا حس منفی (خود اهنگ به تنهایی تعیین کننده سطح رضایتم نیست).

1. مشابه کاری که @arezoo تصمیم به انجامش میگیره :grin: . ↩︎

4 پسندیده

1.با خانواده اعتراضم رو بیان می کنم و ازشون میخوام آهنگ و رد کنن و آهنگی رو بزارن که برای منم خوشایند باشه و برای اونا هم. احتمالا در مورد چند آهنگ توافق داریم. بعضی ترانه ها هستن که اکثریت در موردش توافق دارن مثل ترانه های شادمجلسی :joy: همه به نحوی شادن
2. اول اینکه باز هم اعتراضمو میگم . اگر خانواده باشه که ممکنه جنگ بشه. اگر غریبه باشه شاید بعد اعتراض اونا رو به خدا بسپارم :hugs:

5 پسندیده