چرا تولدمون رو جشن میگیریم؟

میگم تا حالا به این فکر کردین که چرا تولدمون رو جشن میگیریم؟ یا چرا منتظریم دیگران برای تولد ما کادو بخرن ؟یک سال بزرگتر شدن جشن گرفتن داره؟ شما از چه زاویه ای به تولد نگاه میکنین؟

5 پسندیده

می خواستم کلی جمله مسخره بنویسم که چون یک سال تجربه کسب کردیم و… برای این جشن می گیریم ولی به نظرم چون اینقدر دلیل هست که نخوایم شاد باشیم بهترین کار پیدا کردن یه بهونه است که شاد باشیم و دیگران رو شاد کنیم.

5 پسندیده

من که غالبا تولد شناسنامه ای مو یادم میره وقتی دیگران برام کادو میخرن یا تبریک میگن ودر بسیاری از مواقع با اشاره مستقیم به اینکه امروز تولدته تازه یادم میوفته بنابراین اصلا به جشنش هم فکر نمی کنم…بعضی اوقات حتی با رفتار های مشکوک و پنهانی اطرافیان مواجه شدم که طفلیا میخواستن من نفهمم و برام تدارک ببینن و من فکر می کردم چیو دارن از من پنهان می کنن و نخواستن من بدونم:rage::laughing:
راستش زمان های تولدم رو تحولات درونیم می دونم که نقاط عطف زندگیم هستن نقاطی که بیشتر فهمیدم و البته دردمندتر شدم… لحظاتی که احساس کردم لامپی تو ذهنم روشن شده و وجودم رو روشن کرده… بنابراین بر خلاف قاعده اصولا جشن تولدام رو تنها برگزار می کنم کسی نمی فهمه خودم هستم و تنهایی به همراه دل خوشی هایی از جنس اصلاح و احیای برخی ساختارها و غصه هایی از جنس شکسته شدن برخی دیگر از ساختارها…
واقعیت اینه که نمی دونم دیگران چرا از دست دادن زمان زندگیشون رو جشن میگرن؟ خیلی سردر نمیارم چه جوری فکر می کنن؟

5 پسندیده

به نظرم دلیلی که @Mehrdad_Roshan شاید درونی ترین دلیل برای این کارها باشه. از قدیم مردم دنبال این بهونه بودن که با هم باشن، شاد باشن و بتونن برای لحظاتی از روال معمول زندگی فاصله بگیرن. میشه همین مسیر رو در جشن سال نو، یا مناسبتهای شاد عمومی دیگه هم دید. امروزه این بهونه ها و مراسمها کمی از حالت عمومی بیرون اومده و به جمعهای کوچکتر رسیده ولی دلایل همون دلایل قدیمی هستن.

1 پسندیده

درسته… وقتی به واقعیت زندگی مردم توجه می کنیم می بینیم دنبال بهانه برای شاد و باهم بودنن به ویژه تو دنیای امروز که با وجود فراگیر شدن انواع وسایل ارتباطی بشر همچنان در رنج تنهایی دست و پا میزنه(البته بگذریم از کساییکه تنهایی دوستشونه) به نظرم تکنولوژی با وجود تمام فایده ها و راحتی هایی که به بشریت هدیه کرده با کمتر کردن نیاز اونها به همدیگه بین شون فاصله انداخته و این شد که تنهاتر شدیم و افتادیم دنبال بهانه…
اما شخصا فکر می کنم تولد خیلی با مفهوم تر، عمیق تر و قشنگ تر از این چیزیه که در دید عموم بهش نگاه میشه ای کاش جشن تولد خودش بهانه ای بشه برای تولد واقعی

2 پسندیده

راستش هیچ موقع درکش نکردم چرا باید جشن بگیرم و سعی میکنم تولدعزیرانم رو به یاد داشته باشم تبریک و کادو هم فراموش نمیشه بالاخره ی بهونه برا شاد بودن🤗

علاوه بر نکاتی که دوستان گفتن ، شاید رگه‌هایی از غرور و خودخواهی نیز در چرایی برپایی جشنی به نام جشن تولد نقش داشته باشه.

من سالروز تولد دیگران رو تبریک میگم ولی سالروز تولد خودم جشن نمیگیرم. یک سال پیرتر شدن و کاسته شدن از ذخیره عمر خیلی برای جشن گرفتن ایده جالبی نیست. اما سالروز تولد در کل فرصتی خوبی هست تا یه ارزیابی از گذشته و یه تحلیل از آینده داشته باشیم

1 پسندیده