چرا ورزش های توپی اینقد جذابن؟

فوتبال، والیبال، بسکتبال، … لیستی از ورزشهای توپی پرطرفدار در دنیا هست که کمتر کسی حداقل به یکی از اونها علاقه نداره.
دلیل علاقه به ورزشهای توپی چیه؟
خود شما چی، اهل یا علاقمند ورزش توپی هستید؟ چرا؟
توپ نماد چه چیزیه؟
از کی توپ وارد حیطه ورزش شد؟

ورزش‌های توپی

3 پسندیده

چون تمرکز بالایی میخواد و هم رو توپ هم رو حرکت خودش و حرکت هم تیمیهاش [در ورزش گروهی] و هم بازیکن یا بازیکنان مقابل رو باید بسنجه و اینجاست که چالش برانگیز میشه و هر تیم یا بازیکنی میتونه روشهای مختلف و چشم نوازی رو با استفاده از قدرت بدنی و هوش خودش امتحان کنه

2 پسندیده

چون به نظرم تو رشته های دیگه ورزشی در نهایت آدم با خودش داره رقابت می کنه.

مثلا دو یا شنا…

اما تو ورزش های توپی موضوع حول تصاحب، بازی کردن و ضربه زدن به حریف مقابل بوسیله یک شی سوم هست.

در اکثر موارد احتمالا ورزش های توپی هیجان انگیزتر و پرطرفدار تر هستن، چون حس رقابت و جنگیدن رو در انسان ها ارضا می کنه.

اما این به مدل ذهنی آدم ها هم مربوطه، من خودم بیشتر مثلا از دیدن رزمی های کنترلی و یا رزمی های نمایشی لذت بیشتری می برم. مثل دیدن مسابقات کاتا و کمیته کاراته.

هرچند خیلی وقتام هم ورزش های توپی برام لذت بخشه.

شاید هم آدمایی باشن که از شطرنج و تیراندازی و پرتاب وزنه لذت بیشتری ببرن. یعنی یه جورایی رقابت با خود.

فکر می کنم یه بعد دیگه این ورزش ها که لذت بخششون می کنه: تیمی بودن و حس همدلی و تلاش برای رسیدن به هدف مشترک هست.

3 پسندیده

حدس میزنم قضیه جذابیت فوتبال،‌ والیبال و بسکتبال در توپ نیست. ورزشهای توپی دیگه ای هم میشناسم که اینقدر جذاب به حساب نمیان. ساده ترین مثال نقض کننده‌‌ش شاید هندبال باشه!

ولی برای من هم جالب شد که چرا این سه ورزش به خصوص، این قدر طرفدار دارن! ایا تبلیغات نقش داشته؟ فیزیک بدنی خاص و قد بلندِ والیبالیست ها و بسکتبالیست‌ها تو جذابیت رشته ها و جذب تماشاچی تاثیر داشته؟‌ قوانین این ورزش ها چیزی بهش اضافه کرده؟ یا دلیل دیگه ای داره؟

2 پسندیده

شاید چون تو هند بال تاکتیکها شبیه همه و توپ به شکل ساده جابجا میشه ولی تو فوتبال تکنیک و تاکتیک های متنوعی اجرا میشن