چطور از گرمازدگی نجات پیدا کنیم؟

این روزا به دلایل مختلف زیاد باید تو خیابون پاده روی کنم. هر چقدرم به خرداد و تابستون نزدیک می شیم، دلم می خواد به دلیل گرمای هوا کمتر رفت و آمد کنم. اما خب مگه میشه؟ چه اقداماتی رو سراغ دارین؟ آیا کولر شخصی اختراع شده؟ چه کنم؟:confused:

3 پسندیده

پنکه شخصی داریم. کولر شخصی رو ندیدم. شربت خاکشیر ابلیمو توصیه میشه برای رفع عطش و پوشیدن لباسهایی با رنگ روشن و نخی

2 پسندیده

بهتره از یه چتر سفید رنگ استفاده کنیم…با کلاس هم هست، نه؟
خودمون هم خط تولیدش رو راه بندازیم

2 پسندیده

راههای زیادی هست ولی در هر صورت نباید بیش از حد توی گرما بمونید. مهمترین نکته محافظت از سر در مقابله گرماست. عمومیترین راهش استفاده از پارچه یا میزان نم مناسبه. برای مقابله با تعریق اب هم به تناوب ولی نه خیلی زیاد بنوشید (دور ورهای ما با همین کارا توی 40 درجه کار کشاورزی میکنن)

2 پسندیده

بعضی نوشیدنی های سنتی هم برای گرمازدگی خیلی موثرن: شربت آب‌لیمو و خاکشیر، شربت آب‌لیمو و تخم شربتی، گلاب و دوغ. هر روز یکی از این شربتا یا نوشیدنی ها رو درست کنین و با خودتون همراه داشته باشین!

در ضمن ویتامین ث به همون صورتی که برای سرماخوردگی خوبه [1]، برای رفع گرمازدگی هم خیلی موثره! هندونه، لیمو، آب پیاز، و گوجه فرنگی از موادی هستن که این ویتامین رو دارن وبرای گرمازدگی موثرن.

کمی بیشتر درباره گرمازدگی می‌تونین تو این مقاله‌ی برترین‌ها بخونین.

1. برام جالب شد بفهمم چه ربطی بین اتفاقی که برای سلول‌ها موقع گرمازدگی و سرماخوردگی میفته وجود داره! :thinking: ↩︎

1 پسندیده