چه جوری میشه یه زبان برنامه نویسی مثل جاوا رو به سرعت یاد گرفت؟

فرض کنین میخواین در کمترین زمان ممکن زیر و بم زبان برنامه نویسی جاوا رو یاد بگیرین و باهاش یه اپلیکیشن اندروید تهیه کنین. چه پیشنهاداتی دارین؟

3 پسندیده

اول باید درک کرد که هر زبانی برای حل چه مشکلی ساخته شده و بعد هم کار روی الگوهای قابل اجرا در اون زبان، بهترین آموزگار تجربست پس یک پروژه شخصی شاید بهترین راه یادگیری باشه.

شاید توضیح لینک زیر هم بکار بیاد

1 پسندیده

ممنون،‌ من هم دقیقا به همین دلیل پروژه اپلیکیشن اندروید رو گرفتم. الان بیشتر دنبال منابعی برای یادگیری جاوا و سرعت بخشیدن به یادگیریهام هستم.

1 پسندیده

چرا از یک زبان مدرن مثل Kotlin بجای یک زبان قدیمی مثل جاوا استفاده نمیکمید؟

پلتفرم های رایگان خیلی زیادی هستن که با کمک اونها می شه زبان مورد نظر رو یاد گرفت و همونجا تمرین و تجربه کرد. مثلا من جاوا اسکریپت (متفاوت از جاوا) رو در codecademy یاد گرفتم و البته همزمان با اون تئوری اش رو در قسمت هایی از یک کتاب خوندم که به‌نظرم خیلی لازم‌و مفید بود.

برای طراحی اپلیکیشن اندروید هم یک بار Android Studio رو تجربه کردم که راهنمای خیلی خوب و کاملی در وب سایت رسمی خودش داره و با خوندن راهنماهای وب سایت، می شه یاد گرفت. اینجا مراحل کار نوشتن اپلیکیشن رو خیلی ساده بصورت شماتیک نشون داده: workflow basics

2 پسندیده

یک مطلب در مورد Kotlin و Java که شاید جالب باشه

1 پسندیده

اگر صرفا هدفتون توسعه اپلیکیشنه نه زبان جاوا و خیلی هم عجله دارین بهتون پیشنهاد میدم یک نیم نگاهی به b4a داشته باشید. نگران محدودیت هاش هم نباشید. خودمون تجربه راه اندازی یه استارت اپ نسبتا بزرگ داشتیم اونم به صورت تیم ورک! اما اگر محدودیت تایم ندارین و اولیت زبان جاوا خیلی بالاست. بهتون پیشنهاد میکنم اول با ساختار های اپلیکیشن نویسی آشنا بشین. چیزهایی مثل اکتیویتی و لایوت ها و … . بعد برید سراغ طراحی لایوت ها. کار با دیتابیس و در آخر هم کار با فایل json . بقیه ماجرا با سرچ کردن تو گوگل میتونی بدست بیاری و نیاز نیست مثل مطالعه یک رمان کل راهنمای توسعه اپلیکیشن با جاوا رو بخونی.