آدم ها چطوری می تونن راحت و آرام روی آب راه برن؟

خیلی دوست دارم با آرامش و بدون هیچ وسیله ای روی آب راه برم . آیا این امکان پذیره؟

1 پسندیده

فکر کنم برای حرکت روی آب سرعت عمل بیشتر از آرامش لازمه :grin:

مثلا حرکت حشره هایی که روی آب راه می‌رن، معادل پرش های یه انسان روی این تشک های کشی هست:

800px-Hometrampoline

اگه به حرکت بعضی پرنده‌ها که قبل پرواز روی آب می‌دون و یا بعضی آفتاب‌پرست ها هم نگاه کنیم باز سرعتشون هست که مهمه، تقریبا مشابه چنین سر خوردنی هست کارشون:

ورزشی اخیرا اومده به اسم slacklining که خیلی به تعادل و آرامش مربوطه. تو تابستون سه شنبه ها و پنج شنبه ها تو پارک لاله کش نصب می‌کردن و تمرین میکردن. ممکنه به چیزی که در ذهن دارید نزدیک تر باشه.

4 پسندیده

شاید باافزایش کشش سطحی اب این امکان پذیر باشه!!

کشش سطحی آب و میشه تغییر داد !:open_mouth:

من متوجه این جمله نشدم. چه چیز حرکت حشره‌ی روی آب به پرش آدم رو این تشکها شبیهه؟ سرعتش؟ قدرتش؟

1 پسندیده

از لحاظ معادلات ریاضی حرکت حشره :sunglasses: به اولین ویدیوی لینک زیر نگاه کنید، کمتر از ۳۰ ثانیه هست و با سرعت بالا از حرکت پشه ها روی آب فیلمبرداری کردن، به خوبی می‌تونین پرش ها رو ببینید.

پ.ن. ویدیوی اصلی این ازمایش رو نتونستم در وب پیدا کنم. ولی ویدیوهای خبر بالا به خوبی نمایش میده حرکت حشرات روی آب رو.

1 پسندیده

بعضی ازحشرات به دلیل فیزیکی مخصوص وسبک بدنشون میتونن کشش سطحی روحفظ وراحت راه برن یاپرش کنن.حالا اگه بشه -نمیدونم میشه یانه!-ادم ها هم به راحتی میتونن راه برن!شگفت انگیز نیست؟

1 پسندیده

فوق العاده اس

1 پسندیده

روحیه تون روبرای درک چیزهای جدید تشویق میکنم!

1 پسندیده

به نظرتون باافزایش نمک به یک حجم مشخص ازاب نمیشه این کارروانجام داد؟
برای مثال:چون نمک باعث افزایش چگالی اب میشه پس تخم مرغ روی اب نمک هم شناور میمونه یاحتی دریاچه ی ارومیه-قبل ازخشک شدن-به دلیل وجود نمک راحت شناور میموندی،حالا اگه بیایم ازاین خاصیت برای راه رفتن روی اب ورابطه بین Naclوکشش سطحی اب استفاده کرد بنظرتون میشه؟:roll_eyes:
البته باید به مواردی هم چون شکستن رابطه ی هیدروژن واکسیژن نیز توجه کرد!!!:grin:

1 پسندیده

:open_mouth::open_mouth:جالبه

يكي از كارهاي مورد علاقه ام نگه داشتن سوزن روي سطح آب بود
كه مثلا كشش سطحي اب رو به بقيه نشون بدم

كشش سطحي اب نتيجه پيوند هاي هيدروژني يه كه نتيجه يك اتم الكترونگاتيو و هيدروژنه

كشش سطحي اب تا وزن خاصي بر واحد سطح رو ميتونه كه عدد بزرگي نيست

اگه كسي ميخواد روي اب بدون با ارامش راه بره نياز به سطح پاهاي بسيار بزرگي داره كه فك كنم در عمل به غير ممكن نزديك باشه

1 پسندیده

فکر کنم مرتاضا با روحشون یه کاری میکنن ،مثلن چگالی بدن یهو بیاد پایین ،اونوقت مثل یه تیکه چوپ رو آب میمونه

2 پسندیده

احتمالا از وقتی دوربین فیلمبرداری اومده دیگه مرتاضا نمیتونن رو آب راه برن

1 پسندیده

اگه میخواهید این کارو کنید نیازی به دستکاری کشش سطحی آب نیست انسان رو تغییر بدید .
پاها باید به صورت زاویه دار (مثلا 120 درجه )و سر پاها و شاید هم دست ها
و دو تا پای دیگه(احتمالا برای شباهت بیشتر به حشرات :sweat_smile: و تقسیم وزن متعادل تر )با یک نوع موادی که چگالی شون از آب کمتر باشه و وزن ما رو بدون فرو رفتگی در آب نگه داره در پاها و دستان و شاید هم شکم ما تعبیه شه (مثل لاستیک بادی
و پاهای حشرات روی آب) در اون صورت مثل یک حشره یا دوزیست میتونید روی آب راه برید :sweat_smile:
آفرین به خودم با کشفم😅

1 پسندیده