آموزش و یادگیری رقص به چه درد میخوره؟

اونایی که رقص شون خوبه، در چه چیزهای دیگری توانایی شون از بقیه بالاتره؟

7 پسندیده

خوده رقص که زیاد مهم نیست. مهم اون احساسی هست که با رقص یک جوری بیان میشه.
قدیم ها با رقص افراد خودشون و با جهان یکی می کردنند و ارتباط برقرار می کردند.
خودمون هم رقص سماع رو داریم که یکجور رقص صوفیانه است.
450px-Whirlingdervishes
رقص یکجور صحبت کردن و ابراز وجوده، یکی شدن با جهان
رقص برای زن ها که واجبه و اتفاقا چون کاری هست که نیاز به لطافت احساس داره بیشتر زنانه است
ولی مردها اگر انجام بدن خیلی خیلی می تونه روی زندگیشون تاثیر مثبت بذاره.
حس خلاقیت و می بره بالا و باعث میشه دنیارو جوری دیگه ببینند،انرژی بیشتر و …
اگر تخصصی بخوام حرف بزنم. رقص برای مردان باعث میشه با روان زنانه خودشون بهتر ارتباط برقرار کنند.

تازه اگر به طبیعت نگاه کنیم به نوعی شاهد رقص هستیم ماهم با طبیعت یکی بشیم که بد نیست.

البته اون رقص بزور تو عروسی هارو نمی گم. اونجا معمولا زخمی میدن.

5 پسندیده

پس اونایی که رقص شون خوبه بیان بگن چجوری یاد گرفتن، فیض ببریم… :sweat_smile:

4 پسندیده

چی بهتر از این :slight_smile:

اینم رقص دنیسویچ برای شروع

https://www.aparat.com/v/OHk2Y

2 پسندیده

فرشته جون پیشنهاد میکنم فیلم take the lead با بازی فوق العاده ی آنتونیو باندراس رو ببینی ،با الهام از داستان زندگی یه معلم رقص ساخته شده.من این فیلم رو سه چهار بار دیدم.
کلیت داستان اینه که، توی یه دبیرستان که اغلب دانش آموزای مشکل دار و بعضا بزهکار داره ایشون تصمیم میگیره توی ساعت فوق برنامه براشون کلاس رقص بزاره و ضمن این آموزش روی شخصیت بچه ها کار میکنه، بهشون یاد میده که چطور با هم ارتباط برقرار کنند، چطور بهم احترام بزارن ،چطور بهم اعتماد کنند و جالبه که همه ی اینها در قالب رقص بهشون آموزش داده میشه. فلسفه ی این معلم رقص اینه که رقص درست مانند زندگی هست.
اگه وقت کردی ببینش، راجع به یکی از سکانس های مورد علاقه م بعدا یه مطلب مینویسم. :blush:

8 پسندیده

خود رقص در حقیقت یک نوع هنر و حرکات خاصی و موزونی است که باعث تناسب اندام میشود اگر به شکل اساسی و درست کار شود، رقص در دنیا کار برد های زیادی دارد از جمله یکی آن تناسب اندام، لذت بردن، عبادت و غیره، میباشد هندی ها عبادات شان را بیشتر به شکل رقص انجام میدهند و احترام خاصی هم قائل هستند و بعضی ها هم رقص های صوفیانه دارند که بیشتر جنبه معرفتی دارد و فکر کنم بیشتر اوقات کار برد رقص برای لذت بردن است.

6 پسندیده