آیا احساس عشق در خانم ها و آقایان متفاوت است؟

بعضیا می گند باید خانم ها رو متقاعدکنی، باید بهشون ثابت کنی که عاشقشونی…
نمیشه خانم ها عاشق باشند؟
این دسته بندی ها برای چیه؟ مگه آدم ها قبل از زن یا مرد بودن، آدم نیستند؟

5 پسندیده

فکر نکنم احساس عشق فرق کنه ولی رفتار مردای عاشق و رفتار زنان عاشق متفاوت هستش.
یعنی مرد عاشق ممکنه اینطور که میگید لازم باشه برای رسیدن به عشقش خودشو و عشقشو ثابت کنه ولی به نظرم زنان کلا روش های غیر مستقیم بیشتر به کارشون میاد برای همین فکر کنم روش های متفاوتی بکار بگیرن.
چون ذاتا مرد و زن تفاوت های غیر قابل انکاری از نظر جسمی و روانی دارن، روش هاشون هم، منطقا باید فرق کنه.

1 پسندیده

همانطور که میدانید زنان ومردان علاوه بر تفاوت های فیزیکی در مورد روان واحساسات نیز باهم تفاوت هایی دارند وبرداشت هریک درمورد عشق ممکنه متفاوت باشه!بهتره به نظرم مقوله ی عشق رو پیچیده نگیریم.من خودم به چیزی به نام عشق معتقد نیستم مهدی مظاهری میگه:باران برای ماهی تنگ اب قصه بود دنیا برای امدن عشق کوچک است.
عشقی که دارن به زن ومرد در دنیای امروز ربط میدن شیفته شدن وبعد ایجاد محبته{آلبته اگه محبتی ایجادبشه!}:face_with_raised_eyebrow: نمیدونم نظر درستیه یانه اگه درست نبود لطفا بگید!
در روانشناسی برای جذب زنان باید ابتدا به اینکه خانومه چطوری توجهش جلب میشه:از راه کلامی ،لمس کردن،حسی یا فکری دقت کرد.قبل از این که بخوای به زن مورد علاقه ات ابراز محبت کنی سعی کن بفهمی از کدامیک از این موارد میتونی استفاده کنی.

این رو در بیشتر موارد نمیشه به همه نسبت داد!مورد داشتیم تنها با گفتن یه جمله ی ساده دوستت دارم محبت جاودانی رو تجربه کرده.علاوه براون من خودم شخصا فکرمیکنم شدت عشق زنان درصورتی که با مرد مناسبی اشنا بشن از مردان هم میتونه بیشتر باشه!!علاوه براون مردان میتونن عمق بیشتری از احساسات رونسبت به زنان تجربه کنند

1 پسندیده

این تفاوت ها و دسته بندی ها تو رفتارای عاطفی یا به قول معروف ابراز عشق قبل از این که از نظر فرهنگی و روانی به وجود اومده باشن منشا زیستی دارن .
شما گونه های مختلف جانوری رو در نظر بگیرید ، گوزن ها ، طاووس ، ماهی ها ، خرچنگ و … در تمامی این موجودات جنس مذکر رفتار تولید مثلی متفاوتی نسبت به جنس ماده داره و میشه ضمانت کرد که این موجودات تحت تاثیر هیچ عامل فرهنگی بیرونی نبودن که رفتارشون رو شکل بده .
در مورد انسان هم بدون شک اگر فرهنگ یا دسته بندی راجع به این مورد شکل گرفته بخاطر تفاوت های بیولوژیکی مرد و زن هست که تو مرحله بعدی این تفاوت ها خودشون رو تو مسائل عاطفی و روانی نشون میده .

4 پسندیده

عشق یک احساسه
شاید بشه مسایل فیزیکی رو در زن ها و مرد ها تفکیک کرد ولی نمیشه احساس رو در قالب جنسیت گنجوند. عشق در هر انسان مثل اثر انگشت احساس منحصر به فردیه و درجات مختلفی داره و با گذشت زمان نسبت به توان فرد مراحل و درجاتش بالاتر و و الا تر میره یا به قول خودم ابعاد وسیعتری رو میشه دید.