آیا افسردگی یک انتخابه؟

قبلا فکر می کردم که افسردگی یک انتخابه و آدم ها ادای افسردگی درمیارند و برای زندگیشون و خوشحال بودن تلاش نمی کنن و خودشون رو وابسته به شرایط و آدم ها کردن! اما این روزها که من هنوز هم مثل گذشته شاد و پر انرژی ام، هنوز به آینده خوشبینم و دارم همه تلاشم رو برای روزهای پیش رو می کنم، حس می کنم دچار افسردگی شدم.
با این که اوضاع زندگی ام بد نیست و هیچ اتفاق احساسی در این روزهای اخیر نداشتم و سال خیلی خیلی سختی رو پشت سر گذاشتم اما این روزها که همه چیز تقریبا بهتر از گذشته شده حس می کنم تازه انگار سگ سیاه افسردگی داره میاد سراغم.
حالا میفهمم که افسردگی انتخاب نیست. اما دوست دارم فکر دوستان پادپرسیم رو هم بخونم!

5 Likes

منم الان که عید تموم شده یکم احساس افسردگی میکنم.
به نظر من افسردگی به دو دلیل ممکنه اتفاق بی افته.
یک اینکه آدم تو زندگیش اتفاق بدی براش افتاده باشه که سخته براش فراموش کردن. دومم این که ممکنه یه جورایی احساس تنهایی میکنید و به این نیاز دارید که یک شریک زندگی و غم خوار داشته باشید.

من خودم فقط وقت هایی افسرده میشم که دلتنگ چیزی یا کسی باشم.
الان افسردم چون همش میگم یادش بخیر عید چقدر خوش گذشته بود که رفتیم شمال و با خواهرزاده هام بازی میکردم.

2 Likes

حسی که شما تجربه می کنید افسوس خوردنه و نه افسردگی! افسردگی یک حس عمیق تره و فارغ از شرایط زمانی و محیطی است.

1 Like

شکست عشقی، و نداشتن یک نفر، افسردگی میاره

1 Like

نازنین معلومه افسردگی انتخاب نیست ، شما دقت کن که همیشه اشخاص افسرده به دارو واکنش خوبی نشون میدن ، یعنی بدون اینکه ما متوجه بشیم وقتی دارو می خوریم افسردگی از بین میره.
افسردگی هم مثل سرما خوردگی می مونه که همه می خورند فقط شدتش اگر زیاد باشه (به حدی که نذاره پیشرفت کنی و در حالت سکون باشی) نیاز به دکتر و دارو داره.
افسردگی یعنی در یک نقطه استوپ بشی و ذهنت برگرده تو قبرستان دوران گذشته و از اونجا بیرون نیاد و معمولا ناشی از اتفاقاتی هست که در کودکی برای ما اتفاق افتاده ، برای اینکه ذهن بشدت درگیر گذشته ای میشه که چاره ای براش نیست ، بدن شروع می کنه به مصرف انرژی خیلی زیاد برای همین بعدش خستگی میاد سراغ آدم.
یعنی افسردگی باعث تفکر سنگینی میشه که تمام منابع انرژی بدن و می سوزونه ، افسردگی یعنی نشستن بالای قبر کودکیمون.

شما که نمی تونی ذهنت و کنترل کنی مثلا من به شما بگم به سگ فکر نکن اگر به سگ فکر نکردی یعنی افسردگی هم اختیاریه

4 Likes