آیا امروزه تلاش برای بهبود دست‌خط معنی داره؟

اکثر ما تجربه تلاش برای بهبود دست‌خط رو داشتیم. در زمانهای نه چندان دور این تلاش به دلایلی مانند خوانا بودن نوشته اهیمت زیادی داشت. امروزه ولی با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن امکانات تایپ به نظر خیلی از دلایل قبلی موجه به نظر نمیرسن.
به نظرتون خوش‌خطی چقدر لازم یا مهمه مخصوصاً این روزا که تایپ کردن بیشتر و آسونتر شده؟
چرا بعضیا دنبال بهبود دست‌خطشون هستن و بعضیا نه؟ شما دست‌خطتون خوبه؟ چه تلاشی برای خوشنویسی کردید؟ چه توصیه‌ یا تجربه‌ای دارید؟

6 پسندیده

تا حالا نشده بخواین یادداشتی در یه کتاب یا یه هدیه بذارین و به دوست و یا همراهی هدیه بدینش؟

برای من در طول سال چندین بار پیش میاد، و هر بار معمولا یادداشت رو اول تو چرکنویس می‌نویسم تا دستم بیاد روال تمیز و خوش‌خط نوشتنش رو.

این جور وقتا تکنولوژی به هیچ وجه نمیتونه کمکم کنه، چون حسی که در دست‌نوشته هست در تایپ‌نوشته نیست. برا همین بود که وقتی این پرسش رو خوندم، اولین کاری که کردم طرح یه پرسش جدید بود برای یادگیری خوش‌نویسی و خوش‌خط نویسی و بعد اومدم سراغ بروز تجربه‌م از لحظاتی که نیاز به خوش‌خط نویسی داشتم.

7 پسندیده

فکر میکنم شما یه دبیر هستید و بیشترین رنج از بدخطی رو معلم ها میبرن. سر جلسه امتحان واقعا تکنولوژی به کار نمیاد و همینطور وقتی معلم نمیتونه درست خط شاگرد رو بخونه و نمره ازش کم میکنه، شاگرد باید به شدت دنبال بهبود دست خطش باشه :grin:

هنوز خیلی جاها نیاز به نوشتن هست، کارهای بانکی و اداری، تکالیف مدرسه، نوشتن یادداشت برای کسی و یا خودت و یا نوشته های کوتاهی که دیگه ارزش وقت گذاشتن و تایپ کردن نداره. پس چه بهتر که دست خط خوبی داشته باشیم.

6 پسندیده

پیشفرض مسئله اینه که خط خوش تنها برای انتقال مفاهیم به ضمیمه اندکی زیبایی به درد میخوره
به اضافه این که بین خط خوش و خط خوانا تفاوتی گذاشته نشده
تایپ حتی اگه بتونه نیاز به نوشتن رو بر طرف کنه تنها نیاز به خط خوانا رو برطرف میکنه نه خط خوش
یکی از مهم ترین فواید خط خوش آرامش بخشیه، مخصوصا اگه قلب عاشقی،قلم به دست بگیره و صفحه رو به خون جگر رنگین و به آواز نی آهنگین کنه…
وه که چه صحنه ایست آن صحنه!
در مورد خط خوانا هم که بعید میدونم کسی منکر نیازش باشه

4 پسندیده

چه وصف با شکوهی، حالا با موسیقی سنتی و ساز و آواز یا بی آن؟

2 پسندیده

تو اون حال دیگه گوش شنوایی برای شنیدن موسیقی نیست… .

1 پسندیده

خوب بعضی موسیقیا هماهنگ‌ان با حال روح.

البته؛ اما وقتى محو پیج و خم خطوطید گمان نمی کنم حتی متوجه صدایی بشید، چه رسد به اینکه بخواید از اون صدا لذت ببرید… .
شاید یه چیزی باشه شبیه تلویزیون دیدن بچه ها؛ وقتی تلویزیون میبینند انگاری در این دنیا نیستند.

1 پسندیده

داند آنکه آشنای دلست / که صفای خط از صفای دلست

3 پسندیده

درسته با وجود فونت های مختلف و زیبا تا حدود زیادی نیاز به دستی نوشتن و زیبا نوشتن برطرف شده ولی دستخط و زیبایی نشانگر درون ماست دستخطی که باهاش دوستی که براش نامه یا یه چیز رو یادگاری مینویسیم بیانگر حس و حال ماست و زنده است

3 پسندیده

با وجودی که خیلی تایپ میکنم اما هنوز برای اینکه دست خط خوبی داشته باشم مینویسم.چون میدونم اگر مدت زمان زیادی تایپ کنمن و در اون مدت اصلا چیزی ننویسم دست خطم بد و زشت میشه و حالت اولیه رو حفظ نمیکنه.
کلا به دست خط خیلی اهمیت میدم و دوستدارم همیشه خطم خوب باشه و سعی میکنم تمرین هم انجام بدم :blush:

3 پسندیده