آیا به همه آگهی های استخدامی میشه اعتماد کرد؟

تا حالا به آگهی‌های کار بدون توضیحات مناسب برخوردید؟ چه حسی به این آگهی‌ها دارید؟ آیا میشه بهشون اعتماد کرد؟ عدم توضیح کار یا مهارت مورد نظر چه دلیلی داره؟

یک شرکت معتبر به تعدادی نیرو نیازمند است
آیا بدون تعیین هویت یا نوع خدمات شرکت یا نوع نیروی مورد نیاز و هیچ شرایط دیگر، باید رزومه خود را بفرستیم؟ اصلا رزومه چگونه و به درد چه کسانی میخورد که بعضا هشدارهای امنیتی-آموزشی میدهند که برخی از این اگهی ها دروغین و برای مقاصد دیگر است؟

ابهام در آگهی استخدام

6 پسندیده

برای شخص من تجربه ثابت کرده که وقتی شرکت یا سازمانی بدین صورت آگهی میده دچار حداقل یکی از این مشکلات هست.

اول اینکه معتبر نیست، ممکنه کارش رو تازه شروع کرده باشه و یا اصلا مجوز فعالیت نداشته باشه
دوم اینکه در منطقه با مشکلاتی مواجه هست ، مثلا رقبایی که نمیخواد بفهمن داره نیرو میگیره و این خودش کار کردن در اون فضا رو به یک عمل مسخره تبدیل میکنه
سوم اینکه اونها به هیچ نوع مهارتی نیاز ندارند ، یعنی قصد دارند صرفا یک فرد با ویژگی های ظاهری یا باطنی از پیش مشخص شده رو جذب کرده و مورد آموزش قرار بدن
این شرکت بازاریاب میخواهد ، حقوق ثابت میدهد در مقابل مبلغ مشخصی فروش و بیمه میکند بازهم در صورت حصول مقدار مشخصی از فروش . در کل شما باید بفروشید تا نیرو حساب شوید و بدون فروش هیچ گونه حقوقی ندارید. این هم یکی از دلایلی هست که باعث میشه اینطور آگهی بدن که هرکه آمد خوش آمد. هرکی نتونست بفروشه رو میندازن بیرو دیگه
یا موارد دیگری از این دست

شرکت های معتبر از نام خود برای جذب بیشتر افراد استفاده میکنند و میدانند با نوشتن " یک شرکت معتبر " کسی به اعتبار آنها پی نخواهد برد

رزومه ای که بدون شاخت ارسال میکنید نباید شامل اطلاعات هویتی شما باشه
برای مثال کد ملی ، شماره شناسنامه ، نام پدر ، و …
صرفا سوابق کاری و تحصیلی خودرا در این رزومه بنویسید و سعی بر اثبات آنهم نداشته باشید ( نیاز نیست کد مدرک دانشگاهیتون رو بدین صرفا بگید کارشناسی نرم افزار )
در صورت تایید اطلاعات پایه قطعا کار به مصاحبه حضوری کشیده و آنجا میتوانید خودتان را بیشتر نشان دهید و در عین حال با کارفرما نیز بیشتر آشنا شوید .

آخرین باری هم که رفتم اداره ثبت شرکت ها گفتن آگهی بدون شماره ثبت شرکت ممنوع هست. ولی نمیدونم چرا همه جا آگهی میاد بدون هیچ گونه اطلاعاتی
خودمون هم که آگهی دادیم فقط اسم و رسته کاری شرکت رو زدیم :expressionless: 90% ملت ما نمیدونن با شماره ثبت چیکار میشه کرد. هیچ کدوم از متقاضی ها هم درخواست اطلاعات بیشتری ازمون نداشتن.

4 پسندیده

آفرین. جواب 5 ستاره
:star::star::star::star::star:

2 پسندیده

پاسخ @Emad_Mohammadpoor نسبتا جامع بود، یه نکته ی کوچیک درباره این موضوع که چرا شرکت های معتبر هم گاهی در آگهی استخدامشون ترجیح میدن گنگ و ناشفاف اگهی بدن و بنویسن:

خیلی وقت‌ها منابع انسانی شرکت‌های بزرگ از اینکه اسم شرکت باعث بشه خیلی افراد رزومه‌شون رو بدون توجه به توانایی‌ها و نیاز شرکت بفرستن، میترسن! یعنی از انبوه رزومه‌ی نامربوط میترسن. و توانایی انتخاب و پالایش از بین این رزومه‌ها رو ندارن.

این کار هزینه ی بالایی براشون ایجاد میکنه، و راهکارشون برای فرار از این هزینه، ناشفاف نگه داشتن آگهی استخدام هست. این باعث میشه خیلی از افراد دارای صلاحیت رو هم البته از دست بدن.

و دقیقا به دلیل همین نیازهای ارضا نشده و مشکلات برطرف نشده در منابع انسانی شرکت‌ها هست که بازار استخدام انلاین جذابیت داره، طوری که با وجود حضور چندین ساله ایران تلنت چندین پلت فرم دیگه هم مثل جاب‌اینجا، تلنت‌یاب، کارجوپلاس، … شروع به کار کردن و بعضی مثل جاب‌اینجا کارشون گرفت و تونستن تو این بازار سهم خوبی به دست بیارن. چون تونستن یه قدم حتی کوچیک مشکلات و نیازهای شرکت ها رو در این زمینه‌ها رفع کنن.

5 پسندیده

سلام
نه نمیشه واقعا به تموم اگهی استخدامی اعتماد کرد باید قبلش در رابطه با اون شرکت پرس و جو کرد تا مطمئن بشی که معتبر هستش