آیا خانوم‌ها فقط به کسانی بله میگن که از لحاظ مالی و اجتماعی ازشون بالاترن؟ چرا؟

آیا خانوم ها از نظر اجتماعی همیشه با شخصی بالاتر از خودشون ازدواج می کنند؟
مثلا اگر جامعه و به چهار گروه تقسیم کنیم :

• فقیر
  • متوسط
  • متوسط رو به بالا
  • ثروتمند

طبق مشاهدات من، خانومی که فقیر هست با مردی با طبقه متوسط ازدواج میکنه و خانومی که تو طبقه متوسط قرار داره با مردی که طبقه متوسط به بالا هست ازدواج میکنه و الی آخر.

این وسط خانوم های ثروتمند و یا با تحصیلات بالا کسی رو مناسب ازدواج پیدا نمی کنند و مردهای فقیر هم نمی تونند ازدواج کنند چون در ابتدای لیست قرار دارند.

نظر شما چیه؟

دنباله‌ی موضوع چرا بعضی از آقایون اولین معیارشون برای انتخاب همسر زیباییه؟

6 پسندیده

اینکه خانوم ها با مردی که سطح بالاتر ازدواج کنند اینطور نیست یکیش پدر و مادر
من به عنوان یک خانوم اتفاقا دوست ندارم سطح همسر آینده ام بالاتر یا پایین تر باشه و هم سطح چه از لحاظ تحصیلی و شغلی و اقتصادی و خانواده باشد برای هر کسی الویت های ازدواجش فرق داره یک دختری دوست داره همسرش پولدار یکی دیگه هیکل و ظاهر مهمه یکی اخلاق و…
حال من از شما میپرسم شاید آقایون دوست ندارند به خواستگاری دختری که از لحاظ مالی بخصوص تحصیلات بالا تر از خود هست بروند؟
چون بعضی از آقایون دوست دارند با پایین تر از خود ازدواج کنند چون حس رقابت و حسادت پنهانی که در میان مردها است.

4 پسندیده

به نظر من و چیزی که معمولا دیدم اینه که اکثر خانم ها دوست دارن به اون آقا به عنوان همسر تکیه کنن بنابراین اون آقا باید به اندازه کافی قدرتمند باشه تا قابل اتکا باشه قدرتمند بودن اسبابی نیاز داره که تحصیلات و پول و موقعیت اجتماعی حتی قدرت جسمی در نظر بعضی خانم ها می تونه از جمله مواردش باشه… به همین دلیل یه خانم تمایل داره با کسی که همسرش قراره بشه در رتبه بالاتری از خودش در این موارد باشه. تا جایی که فهمیدم مردها هم دوست دارن زن بهشون تکیه کنه و اونا رو خیلی توانمند ببینه پس یه مرد هم معمولا دنبال زنی هست که در چنین مواردی پایین تر از خودش باشه
البته در هر دو جنس استثنا هم داریم مثلا بعضی خانم ها خیلی قدرت طلبند و بعضی آقایون هم همیشه عادت دارن کسی کاراشون رو انجام بده و برا زندگی شون برنامه ریزی کنه پیش ببره اینا کاملا برعکس گروه قبل فکر می کنن

2 پسندیده