آیا داشتن مدرک برنامه نویسی مهمه؟

سلام من از پیارسال یادگرفتن پایتون رو با یه سری ویدیوی زبان اصلی که از بچه های دانشگاهمون گرفته بودم شروع کردم و خوب هم پیش میرفتم ولی بعد به دلایلی یادگیریم نصفه کاره موند. بعد از یه مدت که فرصت جور شد تو یه دوره آنلاین رایگان ثبت نام کردم و دوباره از نو شروع کردم به یادگیری ولی باز هم بخاطر کنکور و … نصفه رهاش کردم. الان که میخوام دوباره شروع کنم یجورایی دلزدم یعنی نمیتونم خودمو راضی کنم ویدیوهای قبلی رو نگاه کنم یا تو اون دوره قبلی باز هم شرکت کنم. نمیدونم چکار کنم میخواستم تو دوره های آنلاینی که مدرک میدن‌ (مثل مکتبخونه) ثبت نام کنم که بخاطر هزینه ای که میدم و مدرک مجبور شم بطور مرتب این روند یادگیری رو طی کنم (البته چون الان تخفیف داره به این فکر افتادم :see_no_evil: :smile:). ولی برنامه زندگیم و کارهام طورین که مطمئن نیستم بتونم طبق برنامه زمانی این دوره ها پیش برم. از طرفی هم وقتی سرفصلهاشو نگاه میکنم میبینم خیلی هاشو قبلا یاد گرفتم البته قبلا… نمیدونم الان چقد یادمه!!!‌ میخواستم بدونم آیا داشتن مدرک اصلا مهم هست که به بهانه ی اون تو دوره هزینه کنم. پروژه ارشدم شبیه سازی بوده و دکتری هم میخوام همین کارو ادامه بدم و تو مصاحبه هم ازم پرسیدن که آیا برای ارشدم خودمون برنامه نوشتیم یا نه. برای همین برام مهمه که این زبونو یاد بگیرم ولی نمیدونم داشتن مدرک یه امتیازه؟
و اینکه راهی به نظرتون میرسه که دوباره شروع کنم. میخوام واقعا یه مسیر اصولی رو پیش بگیرم و تا جایی که ممکنه توش مهارت پیدا کنم.
در ضمن من زیست شناسی خوندم و تو دوران تحصیلمون هیچ آموزشی در مورد برنامه نویسی و … ندیدیم. فقط بخاطر پایان نامم با پرس و جو از بچه ها یه چیزایی یاد گرفته بودم قبل از اینکه بخوام یادگیری پایتونو شروع کنم

3 پسندیده

نه اصلا مهم نیست
چیزی که مهمه تخصصه

1 پسندیده

از نگاه من هم تخصص مهم است و هم مدرک مخصوصا ما که جهان سوم هستیم وقتی مدرکی از یک رشته نداشته باشیم، اولا کسی ما منحیث متخصص قبول ندارد ولی وقتی تخصص همراه با مدرک داشته باشیم آنگاه با ما رفتار خوبی خواهند داشت :slight_smile:

1 پسندیده

توی برنامه‌نویسی و کلا هر چیزی نمونه‌کار مهمه نه مدرک…

شما وقت بذار یه نمونه‌کار خیلی خوب درست کن که بتونی برای استخدام ارائه بدی…

بخوان جذب کنن از روی اون استخدام می‌کنن و مدرک داشته باشین هم فایده نداره…

خود شما باشی از روی مدرک استخدام می‌کنی یا توانایی فردی؟

1 پسندیده