آیا لزومی داره که ویندوز لپ تاپ استوکی که تازه خریدم رو عوض کنم؟

بچه‌ها من یه لپ‌تاپ استوک خریدم اما نمی‌دونم که باید حتما حتما ویندوزش رو عوض کن یا نه؟ امکان داره یه بدافزار یا نرم‌افزار جاسوسی روش نصب بوده باشه و من نفهمم؟ آخه میخوام همه اطلاعات شخصی‌ام رو توش بریزم اما گفتم اول مطمئن بشم و از چند نفر سوال کنم …

5 پسندیده

لزومی نداره حتما ویندوز رو عوض کنی .
معمولا اگه شما یه آنتی ویروس ساده نصب کنی حتی اگر بد افزاری روی ویندوز نصب باشه پاکش میکنه. منتها در کل چون تو ایران ما هزینه ای برای خرید و نصب ویندوز جدید پرداخت نمیکنیم بهتر هست که یه بار ویندوزتون رو عوض کنید و ترجیحا به نسخه ویندوز 10 ارتقا بدین (اگر ویندوز 10 نیست سیستم عامل شما ) . ایجوری هم خیالتون راحت تر هست هم این که یه ویندوز تازه نفس رو سیستم نصب شده .

میتونید برای عوض کردن ویندوز از این لینک استفاده کنید

6 پسندیده

ممنونم از توضیحاتتون . ویندوز ۱۰ نصب شده بود روی خود سیستم . میتونم بدونم که شما مدرکی در راستای علم کامپیوتر دارین یا یه کاربر حرفه ای هستین که تجربه ی زیادی داره؟

1 پسندیده

عوض کردن ویندوز در این مورد به نظرم تصمیم هوشمندانه‌ای هست اما راه ساده‌تر reset کردن است.

https://support.microsoft.com/en-us/help/4026528/windows-10-reset-or-reinstall

از طرفی پشت لپ‌تاپ‌تان را چک کنید. حتما کد License ویندوز اصل پشت آن هست. در این صورت می‌توانید از سایت تولید کننده نسخه مورد نظر را دانلود کنید . نصب کنید.

5 پسندیده

من خودم یه لپ تاپ استوک خریدم . این لپ تاپ چون از خارج اومده ، ویندوز ارجینال هم هست باهاش. اگه ویندز تون اورجیناله ، عوض نکنید. از جای معتبر خریدید ؟
اگه از جای معتبری خریده باشید هیج مشکلی نداره

1 پسندیده

من تو کار لپ تاپ و مانیتور استوکم
حتما پس از خرید لپ تاپ ویندوز ، و درایور اورجینال رو از سایت سازنده دانلود و نصب کنید
در غیر این صورت سرعت سیستم کند و برخی عملکرد ها غیرفعال میشه

1 پسندیده