احساس خوشبختی می‌کنید؟

خانم‌ها و آقایون ، آیا احساس خوشبختی می‌کنید؟

و در ادامه:
خوشبختی رو چی تعریف می‌کنید؟
و
آیا مردمان جهان خوشبخت هستند؟

6 پسندیده

نه احساس خوشبختی نمیکنم ،احساس خوشبختی منو…

اوممم انگار اشتباه زدم :expressionless:

خوشبختم :)))

و خوشبختی بنظرم نسبیه ،نمیشه مواردی رو باعنوان عوامل خوشبختی نام برد
ممکنه من با چیزی خوشحال بشم که یکی دیگه باهاش احساس بدبختی کنه
مردم جهانم بنظر خوشبخت میرسن :))

3 پسندیده

اگر خوشبختی را به معنای رضایت از زندگی بگیریم، جواب من در حال حاضر تقریباً بله است؛
تقریباً چون هنوز در جنبه‌هایی عدم رضایت از خودم و زندگی‌ام دارم،
در حال حاضر هم به این دلیل که باز نسبت به بعضی زمانهای‌ زندگی خودم، حالا راضی‌ترم.

ملاک‌های من برای رضایت از زندگی (خوشبختی):

• داشتن انگیزه برای رشد و لذت یادگیری و فراهم بودن یا فراهم کردن امکانش

• توانایی فکر کردن

• آزادی تجربه کردن (البته بازهم محدودیت‌هایی هست که ناراحت و ناراضی ام میکنند)

• وجود آدم‌ها و دوستانی که به زندگی ام معنا می‌دهند؛ و با ارتباط با آنها حس رضایت و شادی دارم؛ این شامل پادپرسی‌ها هم میشه.

• استقلال مالی

• امکان انتقال آموخته‌ها و مهارتها و تجربه‌هام به دیگران به واسطه شغلم

5 پسندیده

سلام
خوشبختی یه حس درونیه . ممکنه یه انسانی تمام وسایل آسایش براش فراهم باشه. همسر خوب داشته باشه . فرزندای سالم و خوب داشته باشه از مال دنیا بی نیاز باشه بهترین خونه و زندگی اما وقتی می شینی پای درد دلش احساس خوشبختی نمی کنه. هر انسانی در زندگی دنبال آرامان ها و اهداف بخصوصیه وقتی یه انسانی نمی تونه به هدف هاش برسه احساس شکست و نا امیدی می کنه و به طبع این باعث می شه که احساس خوشبختی نکنه و یا گاهی یه انسان حتی به اهدافشم رسیده ولی به محض اینکه به آرزوش رسیده می بینه این چیزی نبوده که حسرت می خورده که بهش برسه و بازم احساس نا امیدی و شکست می کنه و دیگه خودش رو خوشبخت نمی دونه . یه وقت می بینی یه انسان هیچی تو زندگی اش نداره اما ذهنش و فکرش مثبته پیوسته خدا رو شکر می کنه و از اینکه سالمه و رو پاشه احساس خوشبختی می کنه . در واقع هر انسانی خوشبختی رو یه جور معنی می کنه . خوشبختی اون چیزیه که ذهن انسان بهش می گه.اگه ذهنش اون رو ملامت نکنه و به اون احساس خوشایندی بده اون احساس خوشبختی بهش دست می ده.

2 پسندیده

بله
من خوشبختم و این خوشبختی رو احساس می‌کنم.

خوشبختی یعنی خوشنودی و رضایت،
که ممکنه از هر چیزی (کلاس و درس، شغل، ازدواج… و یا به طور کلی از زندگی) یا در هر زمانی (کودکی، نوجوانی، جوانی یا میانسالی) اتفاق بیفته!

ممکنه کسی خوشبخت باشه ولی این خوشبختی رو به دلایل مختلف (غم از دست دادن یک عزیز، شکست در یک مسابقه، نرسیدن به هدف ثانویه و…) نتونه احساس کنه و با خودش فکر کنه خوشبخت نیست.

بنظر من همه‌ی مردم جهان بخاطر نعمت وجودی
خوشبخت هستند!
ولی چون حقیقت رو درک نکردند، نمی‌تونند این خوشبختی رو احساس کنند.

2 پسندیده