از اثر غیرمستقیم برخی بازی‌ها بر یادگیری ریاضی چی می‌دونید؟

بازی‌ها چگونه مهارت‌های ذهنی و عملی برای یادگیری ریاضی در سنین پایین رو تأمین و تقویت می‌کنن؟ در این زمینه چه بازی‌هایی سراغ دارید و اثر اون‌ها رو بر یادگیری ریاضی تو رو چه طور می‌بینید؟
مثلاً نظرتون راجع به دارت چیه؟ یا بازی‌های دیگه بچه‌های قدیم و جدید.

تصویر رو از یک فایل pdf برداشتم، می‌تونید برای پاسخ بهش مراجعه کنید، آزمون جزوه بازه :nerd_face:

در ادامه موضوعِ تجربه ای از بازی بیلیارد دارید؟ آیا حس خاصی داره؟

5 پسندیده

دانش آموزانی که اختلال یادگیری دارند؛ چه در خواندن، نوشتن و یا ریاضی اگر با دقت به حرکات آنها دقت کنید متوجه می شوید در راه رفتن، دویدن و یا دیگر حرکات هم اشکالی وجود دارد. بازی ها در دوران کودکی و پیش از دبستان اگر غنی باشند و عضلات کودک را تقویت کنند، سبب می شود در یادگیری بهتر عمل کنند.
من انواع بازی ها را با کودکان اطرافم انجام می دهم، چند روز پیش تصویر چند حرکت از یوگای کودکان را به خواهرزاده ام نشان دادم، با خودش تمرین کرده بود و وقتی مرا دید، با خوشحالی گفت که توانسته حرکات را انجام دهد و به دنبال بازی دیگری بود تا یاد بگیرد.

5 پسندیده

برای ریاضی بازی دیگری که قبلا انجام دادیم و البته خیلی غیرمستقیم نیست این بود که من یک ترازو گداشتم و وزن خاصی را اعلام می کردم، مثلا می گفتم 100 گرم. باید تو خونه می گشتن و یک وسیله ای رو پیدا می کردن که حدس میزدن 100 گرمی است.
کمک می کنه درک درستی از گرم و کیلو پیدا کنن.
میشه این بازی در قالب نمایش یک خریدار و فروشنده انجام داد.

2 پسندیده