از اینکه یه مرحله‌ی گذرا باشید ناراحت نیستید؟

خیلی از ماها یه مرحله‌ی گذرا هستیم تا انسان‌ها و نسل های دیگه به معنای واقعی به اهدافشون برسن و تبدیل به آدم های بزرگی در تاریخ بشن.
مثلا اجداد بیل گیتس نسل در نسل زاد و ولد کردن تا همچین آدمی پا به این دنیا بزاره.
همشون مرحله‌ی گذرا بودن، انسان هایی که باید میومدن تا همچین آدمی زاده بشه برای تحول دنیا.
و خیلی های دیگه.
از اینکه خودتون تبدیل به انسان های بزرگی نمیشین و یه پلی هستین برای دیگر انسان ها ناراحت نیستید؟
(البته با درک مفهوم سرنوشت این عامل ملموس تره)

3 پسندیده

از کجا معلوم؟
شاید هم ی روزی اسممون بیاد…
نه اینکه پشت ی نسل باشی خیلی خوبه…فک کن بگن فامیل فلانی :joy: اگه هم نگن روح ادم به ارامش میرسه…

2 پسندیده

هاهاهاها!‌ تا حالا این طوری به خودم و زندگیم فکر نکرده بودم!!!

اگه واقعا چنین باشه و من بتونم پلی باشم برای پسینیان، خب برام خیلی خوشحال کننده و امیدوار کننده س. حجم زیادی از پوچی و احساس باطلی از بین میره … . ناراحت نه، خبری از ناراحتی نیست.

تیرداد @realTirdad نظر شما چیه؟

3 پسندیده

اگه وجود من دلیلی باشه یا دلیلی بشود که دیگران و یا آیندگان حتی به اندازه یک ذره وضعشون بهتر بشه، حس خوبی بهم میده. این حس رو بهم میده که منم به درد میخورم! این حس مفید بودن به من کمک میکنه تا پوچی و تاریکی زندگیم کمتر بشه.

نه، من ناراحت نمیشم…
واقعاً خوشحال میشم اگه کسی بهم بگه که تو میتونی مفید باشی، تو میتونی ارزشمند باشی و میتونی به آیندگان کمک کنی حتی شده نیم‌قدم به موفقیت نزدیک‌تر بشن.
توی این وضعیت من زندگیم برام معنی میده. معنا داشتن زندگی چیزیه که من بهش نیاز دارم. والا حتی یک ساعت آینده هم برام قابل تحمل نیست انگار، سخت میگذره.

2 پسندیده

اینکه من و اعمال و رفتارم روی آینده و نسلِ من تاثیر می‌ذاره، کاملا درسته و این تاثیر می‌تونه بد یا خوب باشه.

ولی این به معنی گذرا بودن من نیست!
ما همه جاودانه‌ایم، و همیشه باقی خواهیم ماند!

از این دنیای مادی عبور می‌کنیم، و به جهان آخرت پا خواهیم گذاشت.

پس این ما نیستیم که مرحله‌ی گذرا هستیم،
بلکه این دنیاست که می‌گذرد!

1 پسندیده

به این دلیل از همه ی ایدئولوژی ها و اجبارها نفرت دارم چون آدمها همه به یک اندازه ارزش و لیاقت زندگی کردن و رفاه رو دارن.
روزی برسد که هیچ زندگی ای به اجبار نگذرد و هیچ زندگی ای فدای گذشتگان یا آیندگان نشود.

2 پسندیده

منظورم اینه تو‌ی همین زندگی
که احتمالا فقط یک بار فرصتش به تو داده میشه
تو صرفا برای این به دنیا اومدی تا انسان دیگه ای به پیشرفت برسه
الان مثلا ننه بزرگ ننه بزرگ ننه بزرگ بیل گیتس جاودان شده؟
صرفا اومده تو این دنیا تا نوش به پیشرفت و موفقیت برسه و زندگی خوبی داشته باشه
البته شما از دیدگاه خودتون که باور به جهان اخرت دارید این نظرو دادید
صرفا بر اساس دیدگاه یه انسانی که به این مسائل اعتقادی نداره( که نظر اون هم مثل نظر شما محترمه)، این موضوع میتونه براش ناراحت کننده باشه
که چرا همچین دنیای بی عدالتی وجود داره

1 پسندیده