اسم برند خوب برای یک مرکز نوآوری استارتاپ های فن آوری های سلامت

نگاه ما به نوآوری و شتابدهی در حوزه سلامت، تلاش برای بهتر کردن زندگی مردم است، رویکردی زیرکانه برای توسعه راه حل های به روز با بهره گیری از نگاه بین رشته ای و خلاق.

6 پسندیده

مشخصه‌هائی که دوس دارید توی اسم برجسته باشه، و اینکه اسم چه سایزی داشته باشه (چند کلمه)، رو اگه بگید میتونه کمک کنه به پیشنهاد مطلوبتر.

1 پسندیده

دقیقا قرار هست تو استارتاپ شما چه فعالیتی صورت بگیره؟

• یافتن نزدیک ترین مطب؟
  • نزدیک ترین متخصص؟
  • نزدیکترین داروخانه؟
  • اتصال بیمار - متخصص؟
  • تجهیزات پزشکی؟
  • اطلاعات به روز سلامت؟

کمی گنگ بود صورت و متن سوال

3 پسندیده

طول مساله خیلی مهم نیست، مهم به یاد موندنی بودن و جذاب بودن است.
مشخصه هایی مثل اشاره به تکنولوژی، سلامت و عمیق بودن نوع نگاهه.

2 پسندیده

فکر کنم :thinking: مهمترین نکته در برند اینه که حرفهائی از یه سری کلمات کلیدی انتخاب بشن تا اسم جذابی رو ایجاد کنن. برای برندهای انگلیسی معمولا معنادار بودن اسم خیلی مهم نیست ولی توی فارسی به نظر ایجاد اسم معنادار اثرگذاری بهتری داره.

مثال ساده: نفس: نوین، فن‌آوری، سلامت. به نحوی با سلامت هم مرتبط هست.

1 پسندیده

اسامی تشکیل شده از «تک» به حالت اشباع در اومدن و کارتون رو برای خاص بودن سخت میکنه، از طرفی تصویری که از مرکز نوآوری شما به من منتقل شد یه جور محل تلاقی افراد با روحیات مختلف و مهارت‌های متنوع بود. برای همین «هاب [1]»‌ رو پیشنهاد میدم. پاتوق هم البته خوبه، ولی رسمیت رو از اسم میگیره و بیشتر برای جوون‌ها خوبه. ترکیبی مثل:

هابِ سلامت،
هابِ تندرستی،
هابِ زندگی!

1. hub ↩︎

3 پسندیده

چون مربوط به سلامتیه میتونید اسم داروهای سلامتی یا دمنوش ها رو انتخاب کنید مثل سیاه دانه، کاکوتی، گشنیز :sweat_smile:، استامینوفن، ژلوفن و…

4 پسندیده

کاکوتی خیلی خوب بود!: )))) انقدر که میخام برم یه استارتاپ بزنم دمنوش‌های کاکوتی. بعد تبلیغ موزون و شعرگونه‌ی رادیو هم براش بسازم:

:musical_note:دمنوش کاکوتی، نگهداری میشه تو قوطی!:joy:
تو سرماااااااااااا، تو گرماااااااااااااااااا…:musical_note:

این حس امید رو به من میده و آرامش.
از طرفی میخایم مدرن و قابل اعتماد (با اشاره به تکنولوژی) هم به نظر بیاد.

بهاسا” به ذهنم رسید. ترکیب بهبود و آسایش. گشتم، تو سانسکریت به معنی ِ "زبان"‌ه. و مثل اینکه یه شرکت چی‌چی ِ ساختمانی اسمش رو این گذاشته.

خودم خیلی طرفدار اینطور اسم‌ها نیستم و اسم‌هایی که تصویر یا حس دارن رو ترجیح میدم. مثل سیب (که خیلی کلیشه شده) یا شفا (که اسم شرکت دارویی‌ه فکر کنم، و همه‌ی ابعاد سلامت رو هم شامل نمیشه). یا حتا اسم خیلی ساده‌ای مثل “سالم”.

اسم‌های اسطوره‌ای هم خیلی دوس داشتنی هستن. مثل Epione (اپیون یا افیون خودمون) که خدای تسکین‌ه و مادر ِ خداهای سلامتی، ترمیم زخم، شفا و بقیه. ولی میشه با الهام از اون فقط گفت اپیون (Epion).

2 پسندیده