انتخاب لباسی که جنس پارچه‌اش با بدن سازگار باشه، براتون مهمه؟

شما به جنس لباس و نوع پارچش از نظر سازگاری با بدن اهمیت می‌دین؟
نوع لباسی که می پوشیم و جنس پارچه چقدر ممکن است در سلامت پوست و بدن تاثیرگذار باشد؟
چه جنسی رو نمی‌تونید تحمل کنید؟ چقدر در تشخیص و انتخاب صحیح جنس مهارت دارید؟
نخ، پنبه، کتان، ابریشم، . . .

5 پسندیده

صد در صد

خیلی زیاد! برای مثال لباس هایی که کش و پلاستیک زیادی دارند، اصطکاکشون با بدن، پوست رو خشک میکنه و گاهی مانع گردش هوا و حتی تعریق مناسب پوست میشن. اتفاقی که در لباس های نخی کمتر شاهدش هستیم!

جنس گیاهی! و چیزایی که پلاستیک زیادی توشون به کار رفته!

تو تشخیصِ یه پارچه یا لباسِ عُمری (لباسی که عمر مفیدی داشته باشد و به سادگی از بین نرفته و خراب نشود :sweat_smile: !) مهارت متوسطی دارم ولی تو انتخاب جنس پارچه ای که با پوستم سازگار باشه، کاملا ماهرم.

3 پسندیده

چقدر خوب :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: منم باید یاد بگیرم، هر موقع پارچه خریدم، خیاطان عزیز بهم گفتن این چیه خریدی؟ اصلا تو نباید تنهایی بری پارچه بخری! :confused::confused:
من پارچه ها رو نمیشناسم ! فقط به توصیه های فروشنده اکتفا می کنم، البته سعی می کنم از فروشنده های مطمئن و امین خرید کنم. ولی خب گاهی اوقات پارچه مورد نظر پیدا نمیشه و مجبورم به هر جایی سرک بکشم، که معمولا خرید خوبی از آب درنمیاد

4 پسندیده

این که راحته هر جنس پارچه ای که می پسندی رو در بارش جستجو کن و ببین کدومش ماندگارتر و با کیفیت تره و خصوصیات تشخیصشو به یاد داشته باش

2 پسندیده

قطعا اهمیت میدم و لباسی که تهویه خوبی داشته باشه و ماندگاریش بالا باشه برام اولویته . جنس پلاستیک مخصوصادر پیراهن رو نمیتونم تحمل کنم و اصلا با جنس پشمی برای کاپشن و کاموا نمیتونم کنار بیام مگر در موارد بسیار خاص که مجبور باشم. جنس پنبه رو هم زیاد دوست ندارم . ولی اگر جنس با کیفیتی بود ممکنه امتحان کنم

1 پسندیده