اولویت شما برای موفقیت در تاسیس باشگاه ورزشی چیه؟

من چند سال که توی کارهای ورزشی هستم و قصد دارم باشگاه خودم رو داشته باشم ولی نمیدونم چه چیزهایی رو اولویت قرار بدم. اگه ایده یا تجربه ی خاصی دارید لطفا راهنمایی کنید.

1 پسندیده

توی این شرایط فکر می‌کنم اول از همه باید روی بخش مالی تمرکز کنید. این‌که چه نرخ بازگشت سرمایه‌ای رو می‌تونید تحمل کنید یا چیزهایی از این قبیل. اگر بخش مالی حل بشه می‌تونید روی آموزش تمرکز کنید. چیزی که توی باشگاه‌ها خیلی کم دیدم آموزش حرفه‌ایه مثلاً فلان حرکت به کدوم عضله‌ها کمک می‌کنه. این‌که کسی که می‌آد اون‌جا براش کلاس درس هم باشه. با بدن خودش آشنا بشه. ترس از اشتباه زدن نداشته باشه و غیره. ارتباط متمرکز داشته باشید. مثلاً سیر تحول‌ش رو بهش نشون بدید. باعث می‌شه مشتری همیشگی‌تون بشه.

2 پسندیده

با @Suhrawardi موافقم.
اگه برای رسوندن منظورم یه آمار الکی بخوام بدم باید بگم از هر ده نفری که وارد باشگاه میشن, ۲ نفرشون ماه دوم دیگه نمیان, ۳ نفرشون ماه سوم و همینطور وضع بدتر میشه.

اگه بتونید راهی پیدا بکنید که افراد تازه‌کار رو به باشگاه علاقه‌مند کنید, باعث بشید نسبت به رشد خودشون حس بهتری داشته باشن و از همه مهم‌تر راه رو نشونشون بدید, موندگاری افراد بیشتر میشه.

خیلی از باشگاه‌ها برای دادن برنامه‌های تمرینی و غذایی پول می‌گیرن. اگه این کار رو مجانی بکنید, برای شما مزیته.

اگه هرماه افراد تازه وارد رو آنالیز بکنید و بهشون گوش‌زد کنید که چقد به هدفشون (کاهش یا افزایش وزن/عضله) نزدیک شدن, و براشون الهام بخش باشید, این برای شما مزیته.

اگه حواس بیشتری به شاگردهاتون بدید (بیشتر از حواس خودشون به خودشون!) این برای شما مزیته.

حتی ریزه‌کاری‌هایی مثل زود یادگرفتن اسمشون.
یا یاد دادن درست حرکات.

قطعا شما ترجیح میدید پشت کانتر بشینید و همینطور آدما هر روز بیان و برن اما برای سود بیشتر, اونا باید دیرتر به فکر ترک باشگاه بیوفتن.

3 پسندیده

خیلی ممنون که وقت گذاشتید و نظر دادید❤

1. هدف گرفتن دسته مشخص و كوچكى از ورزشكاران (بازار حاشيه يا niche market)
  2. طراحى و ديزاين فضا و ابزار باشگاه با توجه به گروه ورزشكاران هدف
  3. پيدا كردن بهترين و باانگيزه ترين مربى ها متناسب با ورزشكاران هدف

رو در اولويت قرار ميدم، طورى كه بتونم براى گروه ورزشكاران خاصى بهترين خدمات ممكن رو ارائه بدم و جز اولين گزينه ها براى اين ورزشكارها باشم.

2 پسندیده