اگر یک نقطه بودید!

اگه یه نقطه بودید به نظرتون چه احساسی داشتید؟ اصلا نقطه چیه؟ چرا به بچه های رشته ی هنر میگن نقطه درواقع اونی نیست که میبینید بلکه نقطه رو باید انقدر با دقت نگاهش کنی تا توی عمقش نفوذ کنی؟

5 پسندیده

اگه یه نقطه بودم خیلی به خودم افتخار می‌کردم چون یه نقطه خیلی سرنوشت سازه.:thinking:

4 پسندیده

:thinking: واقعا هنرمندها این طور به نقطه نگاه میکنن؟ درک حرف برام عجیب و سخته. تمرین دشواری هست برای افزایش قدرت مشاهده گری. چطور میشه به یه نقطه با دقت نگاه کرد؟ عمق نقطه کجاست؟ …؟

به نظرم نقطه پایانه … . شبیه خدافظی. تا حد امکان از هر دو دوری میکنم! منتها گاهی هم نمیشه، باید تموم کرد و از اون نقطه گذشت … . نقطه!

3 پسندیده

بله این تمرین نگاه به نقطه مربوط به درس هنرهای تجسمی میشه و خوب به قول شما تمرین سختی هست…
باید تموم کرد و از اون نقطه گذشت… جمله ی پر مغزیه :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

من نقطه عطف زندگی کیم وو چونگ بودم😊

1 پسندیده

چه جالب :smiley: به نظر ادم باهوشی میاد

2 پسندیده

خوب شما کدوم قسمت از سرنوشت رو میساختین؟

به نظر من کسانی که از عطیه الهی که همان عقل است به بهترین شکل استفاده میکنند نقطه هستند
همانطور که نقطه مبدا پیدایش خط و خط مبدا پیدایش شکل و شکل و هیکل مبدا تجسمات و درک هستیست. انسان عاقل هم مبدا خیرات و برکات عوالم هستیست
حضرت حافظ میفرماید:

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی / عشق داند که درین دایره سرگردانند

عاقل مرکز دایره هستیست ولی اگر پرگار تکیه گاهی نداشته باشد (به جایی وصل نشود) دایره ای در کار نخواهد بود.

در هنر خوشنویسی مبدا نقطه است.

و در خط نستعلیق حساسیت نقطه و شان و مقام نقطه به اوج میرسد .

عده ای از خوشنویسان پیرو مکتب و شیوه قدیم هستند که در آن از نقطه ششدانگ استفاده میکنند که معروفترین خطاط این شیوه استاد جلیل رسولی است

عده ای دیگر از خوشنویسان پیرو شیوه جدید هستند که از نقطه پنج دانگ استفاده میکنند که واضعش حضرت میر عماد و معروفترین خطاط این شیوه استاد امیر خانی است

تمام زیبایی خط نستعلیق به اندازه و طرز حرکت و شیب حروف بستگی دارد که همه به نقطه وابسته است

3 پسندیده

نگاه جالبیه.
من فکر می‌کنم این جمله “اگر” نمی‌خواد.من یه نقطه‌ام، اگر از دور بهم نگاه کنید

3 پسندیده

به به چه قدر اطلاعات مفید در اختیارمون گذاشتید… دست شما درد نکنه :heart:

1 پسندیده

خانم معلم شما یه چیزی فراتر از یه نقطه ی سرنوشت سازین… شما سرور مایین

1 پسندیده

میرفتم رو کلمات و معنای خوب بهشون میبخشیدم

2 پسندیده

دلم میخواد یه جواب خوب بدم ولی نمیشه… جواب خوبرو شما دادین دیگه

2 پسندیده