اگه مطمئن باشی ابراز علاقه ت رد میشه، ابرازش میکنی؟

وقتی احتمال میدی کسی که دوستش داری به دلایل مختلف قراره علاقه ت رو پس بزنه، چی کار میکنی؟

بهش محبت و ابراز علاقه میکنی یا غرورت رو حفظ میکنی و به انتخاب طرف مقابل احترام میذاری؟

ابراز محبت

8 پسندیده

سلام @leilaa چه سوال خوبی .

به نظر من باید از دو نظر بهش نگاه کرد ، بعضی وقت ها کسی و دوست داریم که غیر قابل دسترس هست یعنی اصلا هر طوری حساب کنی نمیشه. مثلا شخصی و دوست داریم که ازدواج کرده. خب اینجا کلا باید بی خیال بشیم.

ولی سوال شما درش احتمال هست ، ببنید برای انسان احتمال نداریم ، احتمال برای اشیاء هست . ما برای انسان باید بریم و بپرسیم تا مطمئن بشیم اصلا نباید احتمال بدیم.
میریم می پرسیم و جواب میگیریم ، دوتا انسان می تونند با هم صحبت کنند ، احتمال چیه ؟

5 پسندیده

به انتخابش احترام میذارم
هیچی زوریش خوب نیست. دوست داشتنم زوری و یک طرفه ش جفتش بده.

7 پسندیده

همون طور که @Naser_Eslami گفت باید بریم و بپرسیم البته نوع پرسیدن و زمان و مکانش و اینکه صریح باشه یا غیر مستقیم هم مد نظرم هست.

2 پسندیده

خیر. در واقعیت حتی احتمال قوی هم بدم اینکار رو نمیکنم. دلیلش هم در واقعیت غرور هست و ترس از ضایع شدن :joy: بخصوص اگر فردی آشنا باشه. البته احترام به طرف مقابل و اینجور بهانه‌ها رو هم وارد میکنم تا کمی کلاس کار بالا بره :rofl:

2 پسندیده

هدف از ابراز علاقه چیه؟
گاهی ما فقط به یه نفر علاقمندیم
گاهی یکم جدی تره و دوس داریم با هم رابطه داشته باشیم
و گاهی صحبت از نیمه گمشده و ازدواجه.

من اصلا رابطه ابراز علاقه به غرور رو درک نمیکنم.

برای مثال شما به یه نفر ابراز علاقه میکنی برای ایجاد رابطه.
ولی طرف مقابل چون شما ماشین مدل بالایی نداری دست رد به سینه ات میزنه.
یعنی در اینجا باید به غرورت بر بخوره ک چرا ماشین مدل بالا نداری؟

یا اینکه قد بلندی نداری
یا هر صفت برانگیخته دیگری.

اگه به کسی علاقمندی بهش ثابت کن.

2 پسندیده

من با @Naser_Eslami موافقم، گاهی اخلاق مانع می‌شه. برای انسان تصورم این‌ه که ابراز زبانی لازم نیست، به طرق دیگه هم می‌شه بیان کرد، که خب شاید سوءتفاهم به وجود بیاد که به جهنم. صادقانه من خودم توانایی نه شنیدن رو ندارم. من خودم ابراز نمی‌کنم، ولی شما مثل من نباشید.

2 پسندیده

نباید ترسید زندگی پر از شکست و جواب منفیه اگه اینها رو از دست بدیم فرصت رشد رو از دست دادیم مثل مربی فوتبالی که همه یازده تا بازیکن رو آورده تو محوطه خودش و اصلا حمله نمی کنه بخاطر ترس از ضد حمله و گل خوردن.

2 پسندیده

همیشه ترس از شنیدن جواب منفی باعث میشه آدم علاقش رو ابراز نکنه شاید غلط باشه این دیدگاه ولی انسان از ریخته شدن آب پاکی رو دستش هراس داره و ترجیح میده کج دار و مریز ادامه بده تا کلا ناامید بشه

3 پسندیده

اگه علاقه و عشق درمیان باشه و اگه مطمئن باشم که جوابش منفی است ، فقط برای یک بار احساسم بهش رو میگم تا جواب منفی رو بشنوم بعدش براش آرزوی موفقیت و خوشبختی میکنم. اینم به این خاطر که بعدها خودم رو سرزنش نکنم که «کاش بهش میگفتم ، قلبم به عشقش میتپه ، فوقش میگفت نه»

5 پسندیده

آقایون محترم ، به قول نیچه خونه رو در دامنه اتش فشان بنا کنید (یعنی اهل ریسک و خطر باشید)
صحنه رو زود خالی نکنید ، خانوم ها هیچ وقت نمی گند بله ، اول میگند نه این نه اول یعنی شاید و بعدش میگن شاید که این یعنی بله .

4 پسندیده

نظرم همینه.
دوستداشتن زوری خوب نیس

6 پسندیده

خوب سئوال مهمه اینه که این رو به شکل یک نظر میگی یا تجربه خاصی داری؟

2 پسندیده

تجربه دارم ولی نه خیلی :slightly_smiling_face: ، هم می دونم یکسری از تحقیقات این و ثابت می کنه . هم نگاهی به طبیعت بکنید میشه مشاهده اش کرد.
جنس نر باید به جنس ماده بگه من خطرناک نیستم می تونی اعتماد کنی.

2 پسندیده