این کتاب و بخونم یا اون یکی رو؟

قطعا کتاب مثل چیپس و پفک نیست که بریم و یکی از قفسه برداریم و بخونیم و بعدش درباره اینکه خوشمون اومد یا نه تصمیم بگیریم.
هزینه بالا، زمان لازم برای مطالعه و خیلی چیزهای دیگه ایجاب میکنه که فیلترهایی رو برای خودمون بزاریم و کتاب رو انتخاب کنیم و بعد بخونیم.
مبنای شما برای انتخاب کتاب و خریدش چی هست؟
نویسنده؟ تالیفی بودن؟ تجرمه باشه؟ مترجم؟ طراحی کتاب؟ نوع داستان؟ صفحه آرایی؟ عنوان جذاب؟ نظر مثبت افرادی که قبلا خوندن؟ انتشارات؟ خود فروشنده؟ و …
خلاصه اینکه چجوری یک کتاب رو انتخاب میکنید که تهیه بکنید و بخونید یا نه؟

4 پسندیده

موضوع ،
نویسنده ،
مترجم،
ناشر ،
نقد یا متنی که راجع به یک کتاب در روزنامه هاو سایت ها و خبرگزاری ها نوشته می شود
همه به من در انتخاب کتاب کمک می کنند
خیلی وقته اینترنتی کتاب تهیه می کنم ولی اگر به کتابفروشی بروم مسلما طرح جلد کتاب هم توجه ام را جلب می کنه
بعضی کتابفروشی ها و یا ناشران و سایت های فروش کتاب ،کتاب ها را از نظر موضوع تقسیم بندی کرده اند که این هم به انتخاب کتاب کمک می کنه
ولی به هرحال خواهی نخواهی درصد کمی از کتابهایی که تهیه می کنم مخصوصا در خرید اینترنتی ،رضایت من رو جلب نمی کنه که ان کتابها را به سایر افراد میدهم .

3 پسندیده

چطور متوجه میشید که حوزه مورد علاقتون برای مطالعه چی هست؟
آیا سعی میکنید از هر فیلدی کتابی بخونید؟ و یا اینکه مترجمی رو می پسندید و هرکتابی رو ترجمه مطالعه میکنید و یا نویسنده!
مثلا امروز یک کتاب علمی و فردا یک رمان عاشقانه از نویسنده مورد علاقه شما. هر دو رو میخونید؟
میخوام به این برسم که بین اون همه تقسیم بندی موضوع در کتاب ها شما چطور سمت یک موضوع کشیده میشید؟

من شخصا موضوعش برام مهمه اینکه یه موضوعی باشه که هیجان داشته باشه. در درجه دوم انتشاراتش برام مهمه و ترجیح میدم هرگز طرف انتشارات مهر زهرا نرم چون فقط دنبال پول هستن و ویراستار هم ندارن. درجه سوم نویسندس که قلم خوبی داشته باشه و منو احمق فرض نکنه و درجه چهارم پولش مهمه که ارزش کتاب رو داشته باشه که اون مقدار رو به خاطرش پرداخت کنم

1 پسندیده

مرسی که اولویت هاتون رو مدلل ذکر کردید. میشه بحث موضوع هیجان انگیز رو تشریح کنید؟ چه موضوعاتی رو هیجان انگیز تلقی میکنین؟ چه چیزی جالب؟ اگر غم انگیز باشه؟ جنایی باشه؟ واقع گرا باشه؟ و…
در خصوص انتشارات هم بگم که کاملا موافق هستم و برای من هم خیلی اهمیت داره. من حتی سابقه دارم که کتابی رو غلط تایپی، نگارشی و ویرایشی هاشو هایلایت کردم و پس فرستادم به انتشارات. خیلی توهین امیز بود برام که اون کتاب چاپ شده بودو من داشتم میخوندم.

2 پسندیده

موضوعاتی که درمورد روح و جن و هیپنوتیزم و چاکرا و ازین چیزا باشه. البته چون رمانم زیاد میخونم رمانی برام هیجان انگیز هست که ترسناک و تخیلی باشه اصلا از عاشقانه های آبکی که این روزا زیاد مینویسن خوشم نمیاد… نمیدونم شاید مسخره باشه اما هیجان توی کتاب برای من تو همین ترسناک بودن خلاصه میشه

1 پسندیده

قابل تامله!! :thinking: