با توجه به مزایای خودرو های هیبریدی، چرا مردم به این سیستم ها کمتر روی می آورند؟

ما میدانیم خودروهای هیبریدی با استفاده از بنزین در حین رانندگی معمولی میتوانند برق تولید کنند و سپس با استفاده از برق تولید شده، توان الکتریکی خرج کنند و به صورت بسیار محسوس و چشمگیر از مصرف صرفا بنزین در تمام مدت عملکرد خودرو صرفه جویی کنند. با توجه به این نکته، این دسته از خودرو های نه تنها به شدت باعث کاهش آلایندگی هوا میشوند، بلکه در حفظ منابع ملی نیز کمک میکنند.
حتی میدانیم تعرفه واردات خودرو های هیبریدی در مقایسه به نسخه های بنزینی همان مدل کمتر است، یعنی خریدنش ارزانتر تمام میشود. یعنی خودرو هایی مثل هیوندای، لکسوس، تویوتا و … که چندین نمونه بسیار موفق هیبریدی در ایران وارد کردند، و همچنین نسخه تمام بنزینی همان ماشین نیز وجود دارد (مثل سوناتا lf، لکسوس nx، تویوتا کمری…)
چرا رغبت مردم به استفاده از این گونه خودرو ها آن جور که باید بالا باشد، نیست؟
آیا از گرانی تعویض پک باطری میترسند؟ از تخصص بودن تعمیرات این خودرو ها میترسند؟ از خطرات احتمالی هنگام تصادف؟ یا …

3 پسندیده

شاید بیشتر به نبود اطلاعات برگرده و البته قدرت کسائی که بازار رو در دست دارن توی داخل. شرکت خاصی این خودروها رو وارد میکنه؟

1 پسندیده

وارد کننده اینها، همان شرکت های هستند که مدل بنزینی وارد میکنند. ولی در بسیاری از مدل های مشاهده میشود قیمت خودرو بنزینی از مدل هیبریدی آن بیشتر است! (یعنی مثلا نمایندگی هیوندای در ایران، سوناتا و سوناتا هیبرید را همزمان وارد میکند، در حالی که سوناتا بنزرینی تقریبا 20 میلیون از مدل هیبریدیش گرونتره!)
در واقع اختلاف قیمت بخاطر تعرفه پایین خودرو های هیبریدی هست در مقایسه با نسخه تمام بنزینی آنها، نه اینکه خودرد هیبریدی بخواهد چیزی کم داشته باشد!

3 پسندیده

یادمه خبری در تلویزیون دیدم که شهرداری یا نهاد مسوول دیگری قول داده بودن عوارض یا چیزی شبیه اون مثلا قیمت طرح ترافیک برای خریداران خودروهای هیبریدی کمتر در نظر گرفته بشه، ولی به قولشون عمل نکرده بودن و مردم شاکی بودند.
شاید این رو نشه به دلایل زیر ؛

اضافه کرد ولی این نشون میده مشوق ها هم اصولی یا اجرایی نیستند.

2 پسندیده

این خبر و مشابه آن را ببینید که نشان می دهد از طرف مسوولین نیز عدم همکاری دیده می شود

و همینطور تأیید حرف شما که خودروهای هیبریدی خدمات پس از فروش مناسب ندارند و تصمیم بر راه اندازی تولید خودروهای هیبریدی که هنوز عملی نشده
http://www.icana.ir/Fa/News/359951/صنعت-خودرو-دچار-مافیای-پیچیده-ای-است-تولید-خودروی-هیبریدی-در-ایران-توسط-شرکت-هیوندا

1 پسندیده