با مافوق خودمان که حق و حقوق ما را پایمال می کند، چگونه رفتار کنیم؟

اگر کارمند اداره یا یک شرکت و موسسه ای باشید، بعید می دانم با مافوقی که اصولاً سعی دارد حرف، حرف او باشد و زیردستان صرفاً مطیع امر وی باشند، برخورد نکرده باشید…
حال تصور کنید این مافوق که سعی دارد با زیردستان خودش به شیوه ارباب و رعیتی در تعامل باشد، پا را از این فراتر گذاشته و در پاره ای اوقات حق و حقوق شما را پایمال کند، در چنین شرایطی ترجیح می دهید چه برخوردی با این مافوق داشته باشید؟

4 پسندیده

همیشه سعی میکنم تو زمینه کاری خودم بهترین باشم، در این حالت هست که میتونم خیلی راحت درمورد حق و حقوقم اظهار نظر کنم، وقتی کارم رو خوب انجام بدم کارفرما همیشه ترس از دست دادن من رو داره پس. خیلی راحت خواسته ای که دارم رو محترمانه بیان میکنم(البته معقولانه باشه) اگر هم موافقت نشد بدون نگرانی از ادامه همکاری باهاشون خودداری میکنم،
معتقدم تا وقتی که ما ارزش کار خودمون رو ندونیم بقیه هم برخورد مناسبی با ما نخواهند داشت😉

5 پسندیده

زنده باد

موافقم
وقتی آدمی خودش به کار خودش ارزش قائل نشه، دیگران هرگز چنین کاری رو نمی کنند.

حال اگه شما نیروی رسمی یک اداره باشید، قطعاً ترک کار به این راحتی ها نخواهد بود، در این صورت چیکار می کنید؟

1 پسندیده

یه همکار داشتیم استخدام علوم پزشکی بود، همیشه میگفت جایی که ارزش کارت رو ندونن تنبلی بیشتر جواب میده، هرچند که خودشون بسیار با سواد هستن و در بخش خصوصی بسیار فعال، اعتراف کرد که بعد از مدت کوتاهی که از استخدامیشون گذشته متوجه شدن که هرچی بیشتر وانمود کنن که چقدر کار سختی رو انجام میدن توجه بیشتری بهتون میشه :sweat_smile::sweat_smile:
درواقع یجورایی باید به مافوق نشون بدیم که کار ما خیلی سخته و ارزش برامون قائل بشه، که این روش در مقابل اشخاص مختلف متفاوت هست و یه مقدار باید طرف مقابل رو روانشناسی کنیم

3 پسندیده