با هزار تومن چه کارهای خلاقانه ای میشه کرد؟

با هزار تومان چه کارهایی رو میشه انجام داد؟

خلاقیت در کارآفرینی

8 پسندیده

کاغذ بخریم، بسته به کیفیت و اندازش، کم یا زیاد داره؛ از چند برگ A4 تا دسته برگه‌های لااقل صدتایی کوچیکی که کنار دکه‌ها و تو بساط دست‌فروشای خیابون انقلاب پیدا میشه. این از قسمت ارزونش.
حالا بشینیم هدفمند کاغذا رو تا کنیم، بریم تو کار اوریگامی؛ ساده نگاش نکنیم، دنیاییه برای خودش، هنر و خلاقیت و فرهنگ و آموزش و شاید تبلیغات و درآمد زایی.

9 پسندیده

توی ونزوئلا چند‌ ده هزار بولیوار رو جمع می‌کردن و باهاش مثلا کیف درست می‌کردن.
بعد همونارو چند صد هزار بولیوار می‌فروختن. جالب بود و دردناک.

10 پسندیده

میشه بیشتر توضیح بدید؟

1 پسندیده

چیزی که الان به ذهنم میرسه خرید میخ و ساختن آهنرباس

2 پسندیده

اَبَر تورم موجود توی ونزوئلا باعث شده که ارزش پول این کشور به شدت کم بشه. طوری که دیگه پولارو نمی‌شمرن. وزن میکنن!
مثلا دو کیلو اسکناس به ازای یک شونه تخم‌مرغ.

بعضی افراد هم راهی برای درامدزایی پیدا کردن و اونم درست کردن وسیله‌های تزئینی با همین پولای بی‌ارزشه.
862750_561

900089_751
برای خرید یک پوشک در ونزوئلا ۸,۰۰۰,۰۰۰ بولیوار لازم است

5 پسندیده

خیلی خوبه.
چون پولتون نمیرسه سیم و باتری هم از خونه بردارید، یه سری ویدٸو با حال هم از ساخت انواع آهنربا و آزمایشاش با براده و . . . تهیه کنید بذارید تو اینترنت مثلاً آپارات . من شنیدم که آمار بازدید بره بالا منجر به درآمد میشه، ولی نمی‌دونم چه قدر و چه جورش رو نمی‌دونم. لااقل باید چند برابر پول اینترنت و سیم و باتری که تو هزار تومن سرمایه اولیه نبود، دربیاد.

2 پسندیده

واقعاً دردناکه و بسیار عجیب. ولی غیر ممکن نیست؛ وقتی در مدت کوتاهی تو کشور خودمون قیمتا دو یا سه برابر شد.
چون به طور مستقیم این موضوع مربوط نمیشه کاش یه جای دیگه بحث راه بیوفته که چی به سر کشورا میاد که اقتصادشون دچار این شوک‌ها میشه؟ و چه باید کرد؟
یه جوابش همین موضوع خوبیه که @parsaa مطرح کرده، خود من اوایل فکر نمی‌کردم بتونم به این سوال جواب بدم، حالا می‌بینم به هزارتومن هم میشه ارزش داد. پس اثر روانی و اجتماعی ارزش پول هم قابل بحثه، یه چیزی که با دید سطحی و ابتدایی من در مثال شما از ونزوئلا به نظرم میاد، اینه که مردم نباید فکر کنن که با پول کم ارزش سبد ببافن.

بحثی که مدتی تو پادپرس بود که بدون سرمایه هم میشه کار راه انداخت، هم نجات بخشه.
البته من مدتیه کمتر میام پادپرس، و شاید این بحث، که جز مسائل روز ایرانه، انجام شده باشه یا امکانش باشه که بشه.
با دعوت از
@yousef و @lolmol و @Ali_Shakeri
ممنون

4 پسندیده

بهترین کار اینه که هزارتومنو بندازی صندوق صدقات و خلاقیت خودت رو با داشتنش محدود نکنی!!
منبع همیشه مولد خلاقیت نیست.

4 پسندیده

موشک درست میکنی واسه بچه ها

2 پسندیده

من به بچه هام روزی 1000 تومان میدم تا بدازند تو قلکشان .
حتی دخترم بعد از 3 ماه وقتی قلکش را باز کرد بجای 90 تومان
120 تومان بود و کلی هم تعجب کرد
ضمن اینکه پول بهش داده بودم 6 تا برگ رنگی a4 خرید براش
کاردستی درست کردم . ساعت - جعبه چهارگوش - فرفره

1 پسندیده

میشه یه کم پول گذاشت روش باهاش هرچیزی خواستی بخری :stuck_out_tongue_winking_eye:
حتی میشه باهاش میلیونر شد. مثل آقای خرچنگ

think-outside-the-box-thought-creativity-out-of-the-box-idea-think-out-of-the-box-1

1 پسندیده

دو هفته یک بار یه دلار بهشون بدید میتونه مفید تر باشه :slight_smile:

این پست رو جستجو کردم الان با وجود اینکه اجناس خیلی گران تر شدن ولی
عوض اینکه بیام بگم که نمیشه یه جستجو تو اپلیکیشن باسلام زدم
این موارد رو میشه در همین حال (1401/12/24)هم خرید ؛ انواع کاغذ تک برگ ،کاغذ شطرنجی،طلق ،گیره کاغذ ،مداد قرمز ،شیرازه،سوزن لحاف دوزی معمولی ،سوزن توپ،برچسب نام نویسی،برخی از انواع دکمه ها و پیچ ها ،کاور ،پلاستیک زیپ دار، نی ،پاپیون،مهره چشم برای عروسک، مقداری باند و…
شاید بشه باهاشون برای بچه ها بازی
درست کرد.

1 پسندیده