با همسایه‌ی بی‌فرهنگ چیکار کنیم؟

البته تعاریف بی‌فرهنگ متعدد هست؛
و داشتن یا نداشتنِ فرهنگ خودش یک سواله!

ولی من صرفاً میخوام بدونم با همسایه‌ای که
با ایجاد دعوا و سروصدا، کار ساخت و ساز در خانه، آوردن کبوتر و مرغ و خروسِ جیغ جیغو، و تبدیل پشت‌بام به حیاط شخصی خودشان… برای ما ایجاد مزاحمت می‌کنند.

و از طرفی پولی بابت تمیز کردن آپارتمان(راهرو و پارکینگ)، تعمیرات(باز کردن لوله‌های پر شده، نم دادن سقف و…)، هزینه برق مشترک با ما و… نمی‌دهند!!

باید چیکار کرد؟؟
چطور میشه تحمل کرد؟!

3 پسندیده

اگر امکانش هست با حرف زدن با خودش یا حرف زدن با واسطه با کسی که ازشون حرف شنوی دارن صحبت کنید و اگر نتونستید با راه های قانونی و استشهادیه محلی و اگر اون هم جواب نداد سعی کنید خونه رو عایق بندی کنید .

2 پسندیده

مدینه گفتی و کردی کبابم!

من که نتوانسته ام از پس این موجودات غریب تماما برآیم ولی به نظرم اگر نه با زبان خوش با کمی سرسختی بشود موضوع را تعدیل نمود و صرفا تعدیل، چون این موارد نیاز به آموزش دارد حالا چه از نوع عمومی و چه خانوادگی!
کسی که از عنفوان طفولیت(!) با این شیوه زندگی و بی قانونی خو کرده یحتمل یک شبه اصلاح نمی شود.
ولی تجربه ثابت کرده که افراد اینچنینی خصوصا آن دسته که بی نظمی شان را با بی ادبی پاسخ می دهند در برابر شکایت و پلیس بسیار ترسو اند، گرچه کمی اعصاب خردکن است اما احتمالا چنین کاری نتیجه خواهد داد.
در نهایت اگر هیچ چیز جواب نداد و امکانش هم بود، شاید بهتر باشد به نقل مکان فکر کنید.

2 پسندیده

خیلی مودبانه و غیرمستقیم، و همچنین بین جملات مثبت، رفتارِ اشتباهشون رو گوشزد کردم.
تاثیری نداشت.
حتی برای برق مشترک، سهمِ خودمون رو دادیم که اونا حساب کنن؛ حساب که نکردن هیچ، اون پولی که بهشون دادیم رو برنگردوندن!!

برای شکایت غیر از اینکه حوصله‌شو نداریم، با ابراز دشمنی ممکنه وضعیت بدتر بشه.

الان فقط دلم میخواد که بتونیم خونه‌مون رو عوض کنیم😔

1 پسندیده

با بهترین شیوه مناسب خودش برخورد کنیم.:sunglasses: